اجتماعیایران

آغاز به کار پلیس گمرک در قشم// امنیت و ثبات اقتصادی پایدار ، اساس استقرار پلیس گمرک

فرمانده انتظامی هرمزگان در آیین افتتاح ساختمان پلیس گمرک شهرستان قشم ، ثبات اقتصادی پایدار را اساس استقرار پلیس گمرک دانست.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از  خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار “عزیز اله ملکی” در آیین  افتتاح ساختمان پلیس گمرک شهرستان قشم گفت: با عنایت به فرمان رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی مبنی بر برخورد قاطع با پدیده قاچاق و در راستای تدابیر سردار فرمانده جمهوری اسلامی ایران،پلیس گمرک قشم زیر نظر پلیس امنیت اقتصادی راه اندازی گردید و هدف از استقرار کارشناسان انتظامی ایجاد رویه دائمی ثبات اقتصادی است.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: برخورد با موضوع قاچاق سازمان یافته امری همگانی است و پلیس به عنوان اهرم قضائی نظام در کنار گمرک به صورت تخصصی موضوع نظارت را در دستور کار قرار می دهد.

 

سردار ملکی یکی از بهترین راه‌ها برای مهار قاچاق را”کنترل دقیق تر مبادی ورودی”، یعنی “سرچشمه ها “عنوان و بیان کرد: باید یک حرکت انقلابی، جهادی و با برنامه در راستای مبارزه با قاچاق کالا صورت می گرفت بنابر این راه اندازی این پلیس و استقرار آن در گمرکات مطرح شد.

 

وی با اشاره به اینکه نیروهای پلیس گمرک آموزش‌های خاصی دیده و به قوانین گمرک تسلط دارند، خاطر نشان کرد: تمام هماهنگی‌های قانونی برای استقرار پلیس با دستگاه‌های مسئول از جمله گمرک، سازمان بنادر و … صورت گرفته و پس از این نظارت دقیق تری توسط پلیس بر ورود و خروج هرگونه کالایی در گمرکات صورت می گیرد.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان با تأکید بر اینکه حضور فیزیکی پلیس در گمرک زمینه ساز مبارزه با قاچاق سازمان یافته می شود، افزود:حضور پلیس در گمرک موجب احساس امنیت برای فعالان اقتصادی و شهروندان و احساس ناامنی برای مجرمان اقتصادی و کسانی که به شیوه های مختلف قصد دور زدن قانون در گمرک را دارند می شود.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: هدف از عزم جدی ناجا مبنی بر راه اندازی پلیس گمرک، اجرای مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص قاچاق سازمان یافته از مبادی رسمی و کمک به مجموعه گمرک برای سالم سازی فضای اقتصادی کشور است.

 

سردار ملکی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی فرمانده جمهوری اسلامی ایران ، پلیس گمرک قشم برای نظارت بر چگونگی ورود و خروج کالاهای تجاری از مبادی رسمی و غیررسمی راه اندازی شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نظارت اقتصادی پایه و اساس شکل گیری پلیس امنیت اقتصادی است ، تصریح کرد : پلیس گمرک قشم در راستای نیل به کاهش اثرات قاچاق کالا و ازبین بردن تخلفات و جرائم احتمالی ایجاد شده و به فعالیت خواهد پرداخت.

 

گفتنی است ساختمان پلیس گمرک قشم در اسکله بندر بهمن این شهرستان با حضور سردار فرمانده انتظامی استان، معاونان و روسای پلیس های تخصصی و مسئولان ادارات و نهادهای دولتی ، نظامی و مسئولان منطقه آزاد به بهره برداری رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا