آخرین خبرها

پنج بوستان شهری در قشم کلنگ زنی شد

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کلنگ پنج بوستان شهری به مساحت کل ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۴۴ میلیارد ریال در این شهر به زمین خورد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، فرج طهماسبی در مراسم کلنگ زنی این طرح‌ها در جمع خبرنگاران افزود: احداث پارک‌های محله در شهرک الهیه قشم در سه قطعه زمین جداگانه به مساحت کل سه هزار مترمربع با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال در مدت ۶ ماه اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: پارک پرستو در شهرک نریمان قشم نیز با مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال و پس از ۶ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: مرحله دوم پارک جنگلی گلستان در زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در چهارماه افتتاح می‌شود.

مراسم کلنگ زنی ساخت این بوستان‌ها در آیین‌های جداگانه با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه قشم و جمعی از معاونان و مدیران سازمان به زمین زده شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا