آخرین خبرهادسته‌بندی نشدهگردشگری به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی؛

از موزه های جزیره قشم رایگان بازدید کنید

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: امروز، به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی بازدید از موزه های جزیره قشم برای عموم رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا امری کاظمی با تبریک روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی به فعالان و علاقمندان این حوزه بیان داشت: جزیره قشم با تاریخ غنی و میراثی ارزشمند که از گذشتگان برجای مانده، یکی از مکان های دیدنی برای آشنایی با گذشته مردم جنوب است.
وی ادامه داد: در حال حاضر و با تلاش های سازمان منطقه آزاد قشم و ساکنان جزیره برای احیا تاریخ و میراث فرهنگی این منطقه، در چند سال اخیر، دو موزه رسمی و ۶ موزه شخصی در قشم راه اندازی شده است.
به گفته امری کاظمی، به منظور یادآوری اهداف تاسیس موزه ها و آگاهی رسانی در خصوص این اماکن و نقش پراهمیت آن ها در احیا و حفظ فرهنگ گذشتگان برای مردم، در سال‌های گذشته، ۱۸ ماه می برابر با ۲۸ اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه برگزیده شده است.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان سخنان خود از مردم جزیره، گردشگران و علاقمندان این حوزه دعوت کرد تا امروز ۲۹ اردیبهشت ماه، به صورت رایگان از موزه های جزیره دیدن کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا