ایران مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان:

۵۴ درصد از مردم هرمزگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیکی توانسته 470 هزار بار مراجعه را کاهش دهد، گفت: 54 درصد از مردم هرمزگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری فارس  قشم، سیدفاضل حیدری‌ بلوکی شامگاه یکشنبه در آئین گشایش ساختمان تامین اجتماعی قشم اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، در حوزه بیمه‌ تامین اجتماعی تنها یک واحد و دو نمایندگی در استان هرمزگان فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه هم‌کنون و در ۴۰ سالگی انقلاب ۴۰ واحد بیمه‌ تامین اجتماعی در هرمزگان به ارائه خدمات مشغول هستند، افزود: در حوزه درمانی امروزه ۹ واحد شامل یک بیمارستان بزرگ و هشت درمانگاه عمومی و تخصصی فعالیت دارند، در حالی که این رقم پیش از انقلاب صفر بود.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: پیش از انقلاب ۶۲ هزار نفر و در چهلمین بهار انقلاب با رشدی ۱۵ برابری، افزون بر ۸۸۳ هزار نفر بیمه شده اصلی و تحت تکفل از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند هستند.

حیدری‌ بلوکی ادامه داد: یک‌هزار و ۲۷۳ نفر مستمری‌بگیر پیش از انقلاب، امروز با ۴۵ برابر افزایش به ۴۵ هزار و ۹۲۳ نفر رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه افراد تحت پوشش بیمه‌ای و خدمات تامین اجتماعی هرمزگان با رشد چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در ۹ ماهه نخست به ۳۲۵ هزار نفر رسیده‌اند، گفت: مستمری‌بگیران اصلی تامین اجتماعی نیز ۹ درصد افزایش داشته و ۵۴ درصد از جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان تعداد کارگاه‌های تحت پوشش این سازمان در هرمزگان را ۵۱ هزار واحد اعلام و خاطرنشان کرد: خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی با اولویت مراجعه غیرحضوری توانسته است ۴۷۰ هزار بار مراجعه را کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا