آخرین خبرهااجتماعیگزارش حسین کریمی در گفت‌وگوی اختصاصی با موج مطرح کرد؛

گلایه اهالی تئاتر از بی‌مهری منطقه آزاد قشم

رئیس انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان امکانات جزیره‌ی قشم را در شان اهالی تئاتر این جزیره ندانست و نسبت به بی‌مهری‌های منطقه آزاد قشم به هنرمندان و ضعف در زیرساخت‌ها گلایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری موج هرمزگان، « حسین کریمی » رئیس انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان ضمن اشاره به برگزاری جشنواره « تئاتر مونولوگ انصار » در جزیره قشم، گفت: این جشنواره‌ی سه روزه از ۲۵ تا 27 شهریور ماه ادامه داشت و اهالی تئاتر از جزایر خلیج فارس مانند جزیره هرمز، قشم، هنگام و… در آن حضور یافتند.

وی متولی برگزاری این جشنواره را بسیج هنرمندان با همراهی هنرمندان منطقه اعلام کرد و گفت: متاسفانه هیج حمایتی خارج از مجموعه بسیج هنرمندان نداشتیم و با بی مهری منطقه آزاد قشم مواجه شدیم.

کریمی ضمن بیان این که مسئولان فرهنگی منطقه آزاد قشم هیچ توجهی به این رویداد فرهنگی نداشتند، بیان داشت:  ابتدایی‌ترین تجهیزات اجرای این جشنواره در اختیار ما قرار نگرفت و در واقع سالن پلاتو قشم شرایط مناسبی برای اجرای برنامه نداشت.

وی افزود: یک سری تجهیزات لازم مثل نور، صدا و 30 عدد صندلی پلاستیکی را با کمک بسیج هنرمندان تهیه کردیم و اگر همت هنرمندان این جزیره نبود، جشنواره «تئاتر مونولوگ انصار» برگزار نمی‌شد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان ضمن اشاره به این که همه هزینه‌ی این جشنواره با بسیج هنرمندان بود، اظهار داشت: اگر از چگونگی برگزاری موردی این جشنواره هم بگذریم باید گفت که هنرمندان از بی توجهی منطقه آزاد قشم ازگلایه دارند و وضعیت به هیچ عنوان مطلوب نیست.

وی گفت: هیچ زیرساخت مناسبی برای برگزاری رویدادهای هنری در قشم وجود ندارد و هیچ حمایتی صورت نمی‌پذیرد و مدیران فرهنگی منطقه آزاد تزریق انگیزه به اهالی هنر قشم را فراموش کرده اند.

کریمی تاکید کرد: ابتدایی ترین نیاز هنرمند وجود یک سالن مناسب است که با وجود این همه پیشرفت های تجاری و رفاهی در این منطقه هنوز یک سالن در خور هنرمندان در قشم  وجود ندارد یا یک پلاتو مناسب برای اجرا برنامه نداریم.

وی در پایان بیان داشت: متاسفانه جزیره قشم با وجود این تعداد هنرمند و استقبال ویژه مردم از رویدادهای هنری از لحاظ زیرساخت های فرهنگی ضعیف است و امیدواریم در آینده مسئولان فرهنگی منطقه آزاد به هنر متفاوت داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا