فرهنگی

نگارخانه خیابانی در قشم راه‌اندازی می‌شود / برگزاری تورهای عکاسی بوم جزیره

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: نگارخانه یا نگار گذر خیابانی در شهر قشم با هدف هنرنمایی عکاسان جزیره برای عرضه آثار هنرهای تجسمی و هنرهای سنتی به زودی در قشم راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، محمد غفاری در ارتباط با نشست عکاسان این جزیره که به بررسی عکس‌های هنرمندان عکاس شهرهای قشم و درگهان و روستاهای طبل، مِسِن، جی‌جیان و هُلُر اختصاص داشت، اظهار کرد: تابلوهای نقاشی، خوشنویسی، عکس، مجسمه، آثار گرافیک، حکاکی، و نظایر آن از سوی هنرمندان انجمن عکاسی در محل نگارخانه خیابانی عرضه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نشست‌های انجمن عکاسان به صورت مستمر سه‌شنبه‌‌های هر هفته برگزار خواهد شد، ادامه داد: در این نشست مصوبات مهمی در حوزه انجمن عکاسان جزیره قشم که سال 1392 به همت احمد بازماندگان قشمی تاسیس گردید و هم اینک 186 عضو دارد، گرفته شد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، ایجاد نگارخانه خیابانی، برگزاری تورهای عکاسی بوم جزیره به صورت‌ ماهانه، دعوت از عکاسان برجسته کشور با هدف برپایی دوره‌های آموزشی برای ارتقا سطح دانش عکاسان‌ جزیره و برگزاری جشنواره بوم جزیره قشم در تهران و استان‌های دیگر کشور هم از دیگر مصوبات این نشست بود.

وی با تاکید بر اینکه کارت‌ اعضای عضو انجمن و افراد متقاضی در سال جاری صادر خواهد شد، افزود: اختصاص یک بیلبورد در مجاورت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ویژه انجمن عکاسان جزیره و ارسال عکس‌های روز این انجمن برای درج در سایت سازمان‌ منطقه آزاد قشم و سایت اداره‌کل فرهنگ ووارشاد اسلامی و شبکه‌های مجازی هم از دیگر مصوبات این نشست بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا