فرهنگی هنری

عضویت ۲۶۰۰ نفر از مردم قشم در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به استقبال مردم جزیره از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: در حال حاضر ۲۶۰۰ نفر از مردم این جزیره عضو این کانون‌ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری “خبرقشم”، ادریس راموز در مراسم تجلیل از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اظهار داشت: شمار کانون‌های فعال در جزیره قشم 19 کانون است و در حال حاضر 10 کانون دیگر نیز در مرحله ثبت قرار دارند.

وی با اشاره به استقبال مردم جزیره قشم از فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: حدود 2600 تن از اهالی شهرها و روستاهای جزیره عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: 60 درصد از مردم عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قشم را جمعیت شهری و 40 درصد را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهند.

راموز تاکید کرد: ‌تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی و تقویت امور کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و ساماندهی و کمک به راه‌اندازی و تجهیز این کانون‌ها زمینه را برای ایفای نقش موثر مساجد در توسعه فرهنگی فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دقت داریم تا در حمایت از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، هویت مستقل آنها به عنوان میعادگاهی برای دورهم آمدن فرهنگ دوستان و هنرمندان انقلابی حفظ شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد بیان داشت: احیای نقش واقعی فرهنگی، آموزشی، هنری و تبلیغی مساجد و تربیت و رشد نیروهای متعهد، انقلابی و کارآمد در حوزه فرهنگ و هنر از جمله مهمترین کارکردهای کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد.

راموز با اشاره به این‌که هر کار فرهنگی که در مساجد شکل گیرد، ماندگار خواهد بود، اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت بی‌بدیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بتوان به شکل یک شبکه توانمند در رسیدن به اهداف عالی و بلندمدت انقلاب اسلامی موفق بود.

مساجد نقش مهمی در توسعه فرهنگ اصیل اسلامی دارند

امام جمعه شهرستان قشم نیز در این مراسم با اشاره به نقش مهم مساجد در رشد و توسعه فرهنگ اسلامی، گفت: مساجد جزو مهمترین ارکان‌ها برای توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاهای کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان به شمار می‌روند.

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی با گرامیداشت ماه مبارک رمضان و با تاکید بر بهره‌مندی هر چه بیشتر از برکات این ماه عزیز، افزود: مسجد از دیرباز پایگاه امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حتی اقتصادی بوده و همواره در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش فعال و موثری داشته‌اند.

وی تاکید کرد: پایگاه‌های فرهنگی هنری مساجد باید بتوانند با توسعه فعالیت‌های قرآنی زمینه ایجاد جذابیت و افزایش رغبت به خواندن قرآن و حفظ آیات الهی را فراهم کنند.

امام جمعه قشم تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید بتوانند علاوه بر فعالیت‌های قرآنی، در تمامی رشته‌های هنری و حتی علمی حرفی برای گفتن داشته باشند تا بتوانند نیاز روز کودکان، نوجوانان و جوانان را در بطن مساجد برطرف کنند.

حاجبی ابراز داشت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت مناسبی برای گروه‌ها و سلیقه‌های مختلف است و مدیران کانون‌ها باید فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مساجد را رونق ببخشند.

وی با اشاره به اینکه مساجد بهترین مکان در عصر جهاد تبیین از اندیشه‌های امامین انقلاب است، گفت: مساجد باید به مرکز تربیت انسانی به ویژه جوانان در همه ابعاد تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا