گردشگری

بندر لافت یکی از بنادر تاریخی و دیپلماسی دریایی کشور در سالهای دور بوده است / اجرای طرح روستای پاک، جزیره قشم را آماده میزبانی گردشگران کرده است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بندر لافت دارای ارزش و اعتبار تاریخی بالایی است و باید با یادآوری این جایگاه ویژه برای کودکان و نسل جوان، مسولیت پذیری در رابطه با این میراث تاریخی در نسل های جدید زنده نگه داشته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، مهدی زارعی در دیدار با اعضای شورای اسلامی، معتمدین و جوانان شهر لافت، اظهار کرد: طبق دستور مدیرعامل محترم سازمان جناب آقای دکتر درویش پور، منطقه آزاد قشم در آبادانی لافت و سایر شهرها و روستاهای جزیره در کنار مردم قرار دارد و شرایط را برای حرکت به جلو و پیشرفت مهیا و فراهم می کند.
وی ادامه داد: لافت بندرگاهی بین المللی با تاریخچه ای غنی است که از سال های دور با برخی کشورهای دنیا در ارتباط بوده است و تاریخ دریانوردی این منطقه را بخشی مهمی از دیپلماسی دریایی کشور در گذشته دانست.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: رونق صنعت گردشگری خون تازه ای در رگ های اقتصادی قشم بود که با شروع اپدیمی کرونا پیشرفت آن با وقفه مواجه شد؛ اما خوشبختانه با واکسیناسیون سراسری و شروع فصل گردشگری در چشم انداز جدیدی در انتظار اقتصاد گردشگری جزیره است.
به گفته زارعی؛ طی هفته های گذشته و با اجرای طرح روستای پاک، تلاش های شایان تقدیری توسط جامعه محلی و منطقه آزاد در نقاط مختلف جزیره در حال انجام است و بسیاری از روستاها به سطح ایده آلی در این زمینه رسیدند و آماده میزبانی از گردشگران هستند.
وی با بیان اینکه بندر تاریخی لافت دارای ظرفیت ها و سرمایه های متعددی است، تصریح کرد: لافت به یک بازتعریف در سطح ملی و بین المللی نیاز دارد؛ که در صورت همکاری جوامع محلی، منطقه آزاد قشم آماده معرفی این ظرفیت هاست.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: بافت تاریخی لافت افتخار و سند هویت و اصالت تاریخی مردم منطقه است که با توجه به شرایط آب و هوایی جزیره و فرسایش بالا نیاز به توجه ویژه دارد.
براساس این گزارش، پیش از این جلسه مهدی زارعی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و سید محمد هاشم داخته، مدیر محیط زیست این سازمان از بافت قدیم و بخش های مختلف شهر لافت بازدیدی میدانی داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا