بهسازیعمرانی

روانشناسی محیطی و طراحی شهری از ضروری ترین اهداف شهرداری قشم است

روانشناسی محیطی در معماری و طراحی شهری به منظور ایجاد حس شادی و آرامش بین مردم بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از ضروری ترین اهداف شهرداری سرزمین آب و آفتاب است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، میرداد میردادی افزود: برخی از جزیره نشینان بر این باورند که اگر به طور مثال تمام خانه های شهر قشم مانند آنچه که در کشورهای همسایه اتفاق افتاده با رنگ های زیبا نقاشی و آراسته شوند فضای شهری شادتری خواهیم داشت و از سلامت روان بیشتری برخوردار خواهیم بود.

وی ادامه داد: برخی دیگر از قشموندان نیز فکر می کنند سنگفرش کردن خیابان های شهر قشم یا ایجاد پیاده راه در بافت قدیمی و نزدیک به بندر مسافربری شهید ذاکری به مانند خیابان های سایر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس در زیبا ساختن محیط شهری و احساس شادی در ذهن جزیره نشینان تاثیر بسزایی دارد.

شهردار قشم با بیان اینکه باید به روانشناسی محیطی در معماری و طراحی شهری این شهرستان مرزی نگاه ویژه ای داشته باشیم، گفت: باید به این ۲ موضوع مورد درخواست مردم قشم بیش از پیش توجه کنیم چرا که این مهم تاثیر بسزایی در شاد کردن ذهن و سلامت روان مردم بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس دارد.

میردادی توضیح داد: امروزه در روانشناسی محیطی که در دنیا به آن به طور خاصی پرداخته می شود، مسایل گوناگونی مانند معماری شهری، دیوارنگاری، رنگ، طراحی، آلودگی صوتی و آلودگی هوا مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دیوارنگاری به عنوان هنری عمومی و مردمی دارای جایگاهی ارزشمند در زیبایی بصری شهر است، اضافه کرد: این هنر با اهداف گوناگون زیباسازی، فرهنگی و اجتماعی اجرا می شود و تاثیر بارزی در پویا سازی فضاهای شهری دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا