اقتصادی

منطقه آزاد قشم و اروند پایلوت ایجاد شهرک‌های صنفی در کشور

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران اعلام کرد: منطقه آزاد قشم و اروند می‌توانند پایلوت ایجاد شهرک‌های صنفی در کشور باشند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، محمدحسین قمری عصر شنبه در نخستین نشست کمیسیون نظارت بر اصناف که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد، گفت: صنوف تولیدی با وارد شدن به این شهرک‌ها زمینه صادرات محصولات خود را بر اساس قوانین و مقررات برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی بیان داشت: مرکز اصناف کشور به‌تازگی مساله شکل‌گیری شهرک‌های صنفی صادرات محور را در دستور کار خود قرار داده و علاوه بر منطقه آزاد اروند، قشم هم می‌تواند پایلوت این شهرک‌ها باشد.

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران تصریح کرد: هر تسهیلاتی که در شهرک‌های صنعتی همچون تامین مواد اولیه و مالیات و دیگر موارد هست، در شهر صنفی هم وجود دارد.

قمری خاطرنشان کرد: بر اساس تاکید معاون اول رییس جمهور بحث ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتحادیه‌ها با هدف توسعه صادرات را دنبال می‌کنیم و قرار شد اگر تشکلی چنین صندوق‌هایی را ایجاد کند چه برای توسعه صادرات و چه برای توسعه فعالیت خودشان، همان مقدار هم دولت از محل تبصره 18 سرمایه‌گذاری کند.

وی بیان داشت: موضوع خرید اعتباری هم یکی دیگر از مباحث مهمی است که دولت بر آن تاکید دارد و الان اولویت اول وزارت صمت است و شامل حال کارمندان دولت و همه کسانی می‌شود که با اعتبارسنجی بانک‌ها می‌توانند اعتبار بگیرند.

این مقام مسوول یادآور شد: توسعه خدمات تجارت الکترونیک هم از مباحث مهمی است که به عنوان یک ظرفیت می‌تواند با ایجاد سایت، ارسال عکس از محصول، تبلیغ و موارد دیگر افزایش یابد و دولت هم از این کسب و کارها با ارائه تسهیلات حمایت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا