اقتصادی

۲ فروند لندینگ کرافت با ۶۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل قشم توقیف شدند

 فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از توقیف ۲ فروند شناور لندینگ کرافت و کشف ۶۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در ۲۴ ساعت گذشته در سواحل شهرستان مرزی قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، سردار” بهادر اسماعیلی” ، با تاکید بر مقابله همه جانبه با قاچاقچیان اظهار داشت: مبارزه با قاچاق سوخت، کالا و مواد مخدر در اولویت نیروهای دریابانی قرار دارد.
وی مقابله با سوخت قاچاق را یکی از اولویت‌های دریابانی هرمزگان دانست و بیان کرد: با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با سودجویان قاچاق سوخت در دستور کار مرزبانان این استان قرار دارد.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در تشریح این ۲ عملیات موفق مرزبانانی توضیح داد: در عملیات نخست مرزبانان پایگاه دریابانی قشم موفق شدند در چند مایلی سواحل بندرلافت یک فروند شناور لندینک گرافت حامل مقدار زیادی سوخت قاچاق را توقیف کنند.

سردار اسماعیلی با اشاره به دستگیری هفت نفر سودجو در این عملیات افزود: بر اساس نظر کارشناسان مقدار ۵۲ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۱۵میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از این شناور کشف شد.

وی اضافه کرد: در عملیات دوم نیز مرزبانان موفق شدند دومین شناور را نیز در سواحل این جزیره توقیف کنند که در این عملیات چهار قاچاقی سودجو دستگیر شدند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان افزود: بر اساس نظر کارشناسان مقدار ۱۱ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از شناور کشف شد.

توقیف شناور غیرمجاز در قشم

وی در ادامه از توقیف یک فروند شناور فاقد مدارک توسط مرزبانان شهرستان مرزی قشم خبر داد و گفت: مرزبانان این پایگاه هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی خود به یک فروند شناور مشکوک و آن را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

سردار اسماعیلی با اشاره به اینکه در بازرسی مرزبانان از این شناور مشخص شد که فاقد مدارک دریانوردی است، اظهار کرد: چهار متهم در این رابطه دستگیر شدند و شناور توقیف شده ضمن تشکیل پرونده، برای تعیین تکلیف به مقامات قضایی ارجاع داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا