آخرین خبرهااقتصادی

ترخیص کالاهای دپو شده در گمرگ قشم در انتظار پاسخ استعلام

دادستان عمومی و انقلاب قشم گفت: استعلام لازم برای ترخیص کالاهای دپو شده در گمرگ منطقه آزاد قشم از دادستان کل کشور انجام شده و به محض صدور مجوز دستور ترخیص صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، رضا صفایی در نشست ساماندهی انبارهای کالا در قشم اظهار کرد: راه‌اندازی سیستم ساماندهی انبارهای کالا در قشم می‌تواند اقدامی مثبت در راستای مبارزه با قاچاق کالا قلمداد شود.

وی افزود: تا کنون حتی یک گزارش رسمی مبنی بر قاچاق کالا از مبادی رسمی جزیره قشم به دست ما نرسیده و آنچه پیرامون قاچاق کالا مخابره می‌شود مربوط به مبادی غیررسمی  است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم با اعلام حمایت قاطع از سرمایه‌گذاران، تجار و کسبه تصریح کرد: اصل در مبارزه با قاچاق کالا در قشم طی شدن پروسه قانونی برای ورود، حمل، انبار و خروج کالاست و تمام مشخصات کالا باید در مدارک رسمی ثبت شده باشد.

صفایی ادامه داد: جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های مرتبط با تجارت در قشم را می‌توان از عوامل ایجاد شائبه قاچاق کالا در این جزیره برشمرد و هماهنگی و هم افزایی دستگاه‌ها باید برای رفع این تقویت شود.

وی اضافه کرد: با ارسال نامه‌ای به دادستان کل کشور استعلام مربوط به ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک منطقه آزاد قشم انجام شده که به محض صدور مجوز از طرف ایشان دستور ترخیص این کالاها از سوی دادستانی قشم صادر خواهد شد.

حسین الهی فرمانده انتظامی شهرستان قشم نیز در این نشست اظهار کرد: ثبت نشدن انبارهای تجاری در قشم، مشخص نبودن شماره و نشانی انبارها در بیجک باربری کالاها(بارنامه) و تعیین تکلیف نشدن کالاهای تملیکی از مهم ترین مشکلات مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان قشم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا