آخرین خبرهااجتماعیدسته‌بندی نشدهگزارش

ششمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم برگزار شد

ششمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم باهدف بررسی مصوبات جلسات قبلی این شورا مبنی بر اقدامات لازم جهت مدیریت آسیب های اقتصادی وارد به فعالیت های کسب و کار جزیره در ایام فراگیری بیماری کووید 19، و احصا نتایج آن، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در این نشست که با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه عصر روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار شد،  معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم به ارایه گزارشی از مصوبات جلسات قبلی پرداخت.

عابدین سعادتفر با اشاره به ۲۸ مصوبه این شورا بیان داشت: پنج جلسه گذشته با محتوای بررسی اقدامات لازم جهت مدیریت آسیب های اقتصادی وارد به فعالیت های کسب و کار جزیره در ایام فراگیری بیماری کووید ۱۹، برگزار شد.

وی افزود: در این جلسات معاونت های مختلف در حوزه های مختلف مرتبط با محتوای فعالیتی به داشته اند و جلسات بعدی نیز با همین محوریت، ادامه خواهد داشت.
بخش دوم جلسه به بررسی برنامه های گمرک و جذب عوارض ورود کالاهای تجاری توسط مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم اختصاص داشت.
علی همایونی با اشاره به میزان ارزی واردات سال گذشته عنوان داشت: در شرایط بحران کرونا و کاهش دادو ستد بین کشورها، سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل و انبارداری می تواند فرصت مناسبی جهت تحصیل درآمد ارزی و ریالی در منطقه باشد. 
در ادامه این جلسه، مرتضی شیخ زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به ارایه آماری در خصوص وضعیت کرونا در جزیره پرداخت.
به گفته وی، آخرین آمار مربوط به بیماری کرونا در جزیره، شامل خدمات دهی مرکز بهداشت و درمان شهرستان به حدود دو هزار نفر است. 
از این میان حدود ۵۰۰ نفر تست کرونا داده اند که تنها ۴۶ مورد مثبت کرونا گزارش شده است و خوشبختانه جزیره تاکنون با هیچ مورد فوتی ناشی از کروناویروس مواجه نبوده است.

شیخ زاده با اشاره به تلاش های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر برگزاری جلسات متعدد با فعالان اقتصادی جزیره در همه رسته های شغلی، کنترل خوب بیماری کووید ۱۹ در قشم نسبت به استان را ناشی از این اقدام و همکاری و تعامل صاحبان مشاغل با منطقه آزاد قشم دانست و گفت: در حال حاضر مجتمع های تجاری این منطقه با ۱۵ درصد ظرفیت کار می کنند و بیشتر صنوف و صنایع، برای فعالسازی کار، پایان ماه مبارک رمضان و اتمام دوره پیک بیماری را ملاک قرار داده اند که جای تقدیر دارد.

*تدوین و تهیه اطلس روستایی جزیره قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از تدوین اطلس روستایی جزیره با همکاری سازمان های مردم نهاد این منطقه خبر داد و اظهار کرد: باتوجه به ارتباط تنگاتنگ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با روستاها از سال ۹۴ تاکنون، اطلاعات و روابط خوبی از توانمندی روستاهای جزیره احصا شد، اما هیچ مستندی از این اطلاعات موجود نبود.

وی افزود: بر همین مبنا و جهت مستندسازی و حفظ میراثی از داشته های روستاهای قشم برای آیندگان، اطلس روستایی جزیره با پرداختن به قریب به ۶۰۰ آیتم تهیه و تدوین شده است.

به گفته شیخ زاده، این اطلس می تواند به عنوان مبنایی جهت انجام پایان نامه ها و پژوهش های آماری در اختیار دانشجویان قرار گرفته و اطلاعات تطبیقی و تحلیلی در حوزه های مختلف ارایه دهد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از این اطلس به عنوان یک سیستم جامع یا کرد که می تواند برای تصمیم گیری و بودجه بندی در اختیار مدیران سازمانی قرار گیرد و عنوان داشت: این اطلس همچنین می تواند راهکار و نگرشی عملیاتی در اختیار سرمایه گذارانی که در حاشیه روستاهای جزیره فعالیت می کنند، قرار دهد تا  با دید کامل نسبت به وضعیت اجتماعی و اقتصادی روستاها با عمل به مسوولیت های اجتماعی خود، به توسعه بهتر جزیره کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا