آخرین خبرهااجتماعی

آبشیرینکن جدید قشم با 9 میلیارد تومان اعتبار ساخته شد/ عبور آلودگی از دستگاهها امکان پذیر نیست

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم از هزینه 9 میلیارد تومانی برای ساخت یک دستگاه آبشیرینکن توسط مهندسان شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار “خبر قشم”، شهرام داوری در آئین افتتاح این آب شیرین‌کن، اظهار داشت: این طرح در دولت جهادی آیت‌الله رئیسی با هدف کمک و بهبود آبرسانی به مردم شهر درگهان انجام شد.
به گفته وی، با افتتاح این سیستم شیرینکن 1500 متر مکعبی، آب مورد نیاز ساکنان مسکن مهر و مجموعه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) به تعداد 2 هزار و 500 انشعاب از مجموعه آب شیرین‌کن قشم تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم خاطرنشان کرد: کاهش قطعی آب شهر تجاری درگهان هم از دیگر امتیارات راه‌اندازی این سیتسم است که با هزینه 9 میلیارد تومانی در حقیقت 700 هزار دلار صرفه‌جویی ارزی هم به همراه داشته است.

وی با تاکید بر سلامت آب تولیدی در شرکت آب، برق و تاسیسات قشم، تصریح کرد: آب تولید شده در قشم هر روز در آزمایشگاه این شرکت و آزمایشگاه استاندار سازمان منطقه آزاد قشم آزمایش می‌شود و شبکه بهداشت و درمان نیز بر روند کیفیت و سلامت آن نظارت دارد.
داوری بیان داشت: خوشبختانه با توجه به حساسیت بالای دستگاها تاکنون با هیچگونه آلودگی آب مواجه نشدیم و عبور آلودگی از دستگاه‌ها امکانپذیر نیست.
وی یادآور شد: ایجاد خط لوله فاضلاب در محلات قدیم شهر قشم حال که با مشارکت شهرداری در حال اجرا است، هم به افزایش سطح امنیت آب این شهر کمک می‌کند.
شایان ذکر است؛ به همت متخصصان داخلی کشورمان، یکدستگاه سیستم شیرین کننده آب دریا با تولید یک هزار و 500 متر مکعب آب در روز با کمتر از یک سوم قیمت مشابه خارجی آن ظرف مدت 60 روز در قشم ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا