سلامت

۲۵۲ هزار و ۵۸۷ دُز واکسن در قشم تزریق شد

مدیر شبکه بهداشت قشم گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون در برابر کرونا ۲۵۲ هزار و ۵۸۷ دُز واکسن در این شهرستان به مردم تزریق شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم افزود: تا کنون ۱۱۸ هزار و ۴۲۵ نفر واکسن نخست خود را دریافت کرده‌اند که تا واکسیناسیون کامل فاصله وجود دارد.

وی ادامه داد:  همچنین به ۱۰۱ هزار و ۹۴۴ نفر دُز دوم واکسن نیز تزریق شده است که این بخش  نیز فاصله معناداری نسبت به کسانی که یک بار واکسن زده‌اند، مشاهده می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت قشم تصریح کرد: ۳۲ هزار و ۲۱۸ نفر نیز دُز سوم خود را دریافت کرده‌اند که این وضعیت مناسبی برای شهرستان نیست.

وی استقبال نکردن مردم را دلیل کندی سرعت واکسیناسیون در شهرستان قشم دانست و افزود:  موارد مختلف مرگ در هفته۲های اخیر نشان از آن دارد که دریافت نکردن واکسن و یا حتی دریافت نامرتب هر سه دُز واکسن تاثیر منفی بر مقاومت بدن در برابر کرونا دارد.

مرادی ادامه داد: از همین رو از تمام مردم که تا کنون در واکسیناسیون شرکت نکرده‎اند و یا به صورت ناقص شرکت کرده‌اند درخواست می‌شود تا با مراجعه به مراکز واکسیناسیون همگانی، نسبت به انجام این مهم اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در یک هفته گذشته پاسخ آزمایش ۹۶ نفر مثبت شد که از این تعداد ۱۸ نفر در بیمارستان بستری شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا