اجتماعی

۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم به نفع مردم آزاد سازی شد

 رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: با تخریب سازه های غیرمجاز در ۶ کیلومتر دیگر از ساحل جزیره قشم، این اراضی به نفع مردم رفع تصرف و آزادسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، مجتبی قهرمانی روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این اقدام در پی تأکید رییس قوه قضاییه در خصوص مقابله با ساحل خواری و برخورد با متعدیان به منابع طبیعی، با صدور دستور قضایی تخریب سازه های غیرمجاز صورت گرفت.

وی ادامه داد: با تخریب مستحدثات غیرمجاز در حدفاصل روستای پی پشت تا محدوده اسکله لافت به طول ۶ کیلومتر، این زمین های ساحلی برای استفاده در دسترس عموم مردم قرار گرفته و از دستگاه های متولی نیز خواسته شده است که با تشدید نظارت ها، تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند تا سواحل آزادشده، بار دیگر تصرف نشوند.

رییس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه مستحدثات تخریب شده واقع در حریم ۶۰ متری این سواحل، شامل دیوارچینی، پی سنگی، سازه‌های غیر مسقف و سد و بند خاکی و بتنی بود، تصریح کرد: آزادسازی این اراضی به دستور دادستان عمومی و انقلاب قشم و با همکاری دولت توسط یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات منطقه آزاد قشم و مأمورین انتظامی این شهرستان صورت گرفت.

قهرمانی همچنین با اشاره به روند مطلوب آزادسازی سواحل در این استان، تأکید کرد: تلاش برای رهاسازی کامل سواحل و حریم ۶۰ متری دریا در نقاط مختلف استان هرمزگان با جدیت در حال پیگیری است و ضمن تهیه لیستی از نقاط تصرف شده، اقدامات قانونی و قضایی برای صدور حکم و اجرای آن با سرعت خوبی در حال انجام می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا