اجتماعیاخبار مهم

شهرداری شهر قشم فعال‌ترین شهرداری جزیره/تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد و شهرداری قشم الگویی موفق از تعامل دوجانبه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری قشم را الگویی موفق از تعامل دوجانبه دانست.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی با اشاره به گذشت نزدیک به یک سال از امضای تفاهم‌نامه فی‌مابین و عملکرد شایسته شهرداری شهر قشم اظهار داشت: خدمات شایسته‌ای که در بافت قدیم و بخشی دیگری از سطح شهر قشم به انجام رسیده، مؤید ثمربخشی تعامل و اعتماد بین سازمان منطقه آزاد قشم و شهرداری است که پیش‌ازاین با تنگ‌نظری‌ها، محدود شده بود و آسیب آن به‌طور مستقیم متوجه مردم می‌شد.

وی تفاهم‌نامه انجام‌شده را نمونه موفقی از اقدام مشترک بین دو دستگاه که قابلیت توسعه دارد، خواند و ادامه داد: عملکرد رو به توسعه شهرداری قشم با رشد درآمدی و خدمات بهینه‌ای که برای مردم به ارمغان آورده، باید الگویی برای سایر شهرها تلقی شود.

فتح الهی از شهرداری شهر قشم به‌عنوان فعال‌ترین شهرداری جزیره یاد و تأکید کرد: فضای کار برای مردم برای کسی که به نیت خدمت وارد عرصه شده باشد، همیشه وجود دارد و لازمه آن همکاری و تعامل برای مدیریت کارهای عقب‌مانده در دولت‌های پیشین است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین در این جلسه خواستار همراهی شهرداری قشم برای ارایه خدمات شایسته‌تر به گردشگران نوروزی شد و گفت: زیباسازی سیما و منظر شهری و خدمات زیربنایی و عمرانی موضوعی است که تا پیش از ۲۰ اسفندماه باید نهایی شده و قشم برای استقبال از گردشگران نوروزی آماده باشد.

در این جلسه همچنین حبیب بازماندگان قشمی، رییس شورای اسلامی شهر قشم و میرداد میردادی، شهردار قشم به بیان بخشی از عملکرد یک‌ساله این دو نهاد پرداختند.

ساماندهی محله امام حسن(ع)، مسکن مهر و شهرک گلزار روستای طولا، تأمین خطوط حمل‌ونقل ناوگان عمومی، مسکن جوانان شهر قشم، نوسازی و ساخت مدارس، بازار ماهی‌فروشان و تجهیز آتش‌نشانی‌های سطح جزیره از موضوعات دیگری بود که در آیین مذکور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

یادآور می‌شود، تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مرتبط با وظایف شهری در محدوده بافت قدیم شهر قشم به‌منظور جلوگیری از دوگانگی در انجام وظایف و ارایه خدمات مطلوب به شهروندان، بین سازمان منطقه آزاد قشم و شورای اسلامی و شهرداری شهر قشم در آذرماه ۱۴۰۰ به امضا رسید و با توجه به نتایج مطلوب حاصل از این تفاهم‌نامه برای مردم، شامگاه سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۱ این تفاهم‌نامه مورد امضای مجدد و تمدید قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا