آخرین خبرهااجتماعیدسته‌بندی نشده رییس کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر قشم اعلام کرد:

فعالیت بخش عمده ای از اصناف و مشاغل در جزیره قشم تعطیل یا محدود شد

رییس کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: فعالیت بخش عمده ای از اصناف و مشاغل در جزیره قشم همانند همه شهرهای کشور براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و دستور ریاست جمهوری اسلامی ایران تعطیل یا محدود شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم حامد افضلی نیکو روز دوشنبه با بیان این مطلب افزود: طبق پیوست شماره یک این مصوبه که تحت عنوان جدول مشاغل به ما ابلاغ شد پاساژها، مراکز خرید، نمایشگاه های حضوری، خشکشویی ها، لوکس و کادویی فروشی ها، فروشگاه های لوازم خانگی، پوشاک و قطعات یدکی، پارچه فروشی ها و قنادی ها در قشم باید تعطیل باشند.
وی اسباب بازی فروشی ها، فرش و موکت فروشی ها، بازارهای روز موقت، مصالح فروشی ها، آهن فروشی ها، عرضه کننده های لوازم و مواد دخانی را نیز از دیگر اصناف اعلام کرد که طبق مصوبه مذکور فعالیت شان در قشم ممنوع است.
به گفته وی صنف هایی مانند قهوه خانه ها، چایخانه ها، کافه تریاها، تالارهای پذیرایی، استخرها، باشگاه های ورزشی و بدن سازی، آموزشگاه ها، چاپخانه ها، خدمات چاپ دیجیتال، آتلیه و عکاسی، خیاطی ها، خرازی ها و آرایشگاه های زنانه و مردانه نیز در قشم براساس این مصوبه باید تعطیل باشند.
افضلی نیکو درباره مشاغلی که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا فعالیت شان محدود اعلام شده است نیز گفت: این مشاغل شامل دفاتر پیشخوان، پلیس بعلاوه ۱۰، الکترونیک قوه قضاییه، ثبت اسناد رسمی و الکترونیک شهری و صرافی ها و بانک هاست که با شرایطی می توانند در قشم فعالیت کنند.
رییس کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم تصریح کرد: برای آن دسته از مشاغلی که در این مصوبه اعلام شده فعال باشند عبارت « نباید تعطیل شوند » بکار برده شده است، یعنی مشاغل و مکان‌هایی هستند که در هیچ شرایطی تعطیل نمی‌شوند، از جمله فروشگاه های زنجیره ای مایحتاج مردم، سوپرمارکت ها و پمپ بنزین‌ها  که حتی ۲۴ ساعته نیز می توانند به مردم خدمات ارایه کنند.
وی میوه و سبزی فروشی ها، قصابی ها، مرغ فروشی ها، ماهی فروشی ها، لبنیاتی ها، نانوایی ها، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون بر، تعمیر و تاسیسات فنی خودرو و منازل، مراکز بهداشتی درمانی دولتی و خصوصی، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، پخش دارو و مواد غذایی و داروخانه ها را از عمده اصناف و مشاغلی عنوان کرد که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و دستور رییس جمهوری اسلامی ایران در قشم نباید تعطیل شوند.  
افضلی نیکو با اشاره به رعایت مفاد کل این مصوبه از سوی اکثریت اصناف شریف قشم و سایر شهرها و روستاهای جزیره گفت: البته برخی از اصناف غیرضروری بنا به دلایلی از بستن واحدهای خود سرباز می زدند که با حضور بازرسان کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در این واحدها و توجیه صاحبان شان، این واحدها نیز بسته شد.
وی همچنین از تخلیه برخی از پارک ها و کمپ پارک ها در جزیره قشم که تعدادی از شهروندان در آنها تجمع می کردند خبر داد و یادآور شد: این اقدام با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان قشم انجام شد و این شهروندان عزیز پس از توضیحات بازرسان کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم این اماکن را ترک کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا