اجتماعی

خدمات شهرداری فراتر از بافت قدیم شهر قشم است

شهردار شهر قشم گفت: تفاهم‌نامه امضا شده بین این نهاد با سازمان منطقه آزاد موجب شده خدمات شهرداری قشم فراتر از بافت قدیم این شهر باشد.

به گزارش پایگاه خبری “خبر قشم”، میرداد میردادی در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و اعضای شورای اسلامی شهر قشم، اظهار داشت: با حل مشکلات ۳۰ ساله شهرداری‌ها با سازمان‌ منطقه آزاد قشم در دوره مدیرعامل افشار فتح الهی در این سازمان، شاهد حل مشکلات مردم در سطح وسیع هستیم.
وی ادامه داد: در دوره یکساله امضای این تفاهم‌ نامه، ۱۰ نقطه بافت قدیم و جدید شهر قشم آسفالت شد و با همکاری سازمان‌منطقه آزاد، کار بتُن دکراتیو از میدان شهید حاج قاسم سلیمانی تا اسکله شهید ذاکری را هم انجام دادیم.
وی ادامه داد: در این مدت همچنین کارهایی همانند اجرای پیورس از محل زیارتگاه سید مظفر تا مصلی امام علی (ع)، احداث پایانه‌ مسافری شهر قشم، ایجاد دو پارک یکی در محلات قدیم و یک‌ مورد هم مربوط به منطقه مربوط به سازمان منطقه آزاد در شهر قشم را انجام دادیم که در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.
به گفته شهردار شهر قشم، احداث یک پارک در محله چاه‌تنگو بافت قدیم و همچنین رایزنی‌های انجام شده با سازمان‌منطقه آزاد برای ایجاد پارک مرجان که عملیات خاکریزی آن هم آغاز شده از دیگر اقدامات این‌نهاد در شهر قشم است.
میردادی گفت: در زمینه تفاهم‌نامه مشارکت در اجرای فاضلاب به ارزش ۳۰ میلیارد تومان هم شهرداری موفق شد سهم ۱۰ میلیارد تومانی این‌ پروژه را با انجام عملیات خاکبرداری و خاکریزی در فاز نخست، زودتر از موعد مقرر انجام دهد.
وی بیان داشت: خرید یک بیل مکانیکی و مجهز‌تر شدن تجهیزات لجستیکی شهرداری شهر قشم هم‌ نقش مهمی در تقویت ارائه خدمات این نهاد دارد.
به گفته شهردار قشم، با نزدیک شدن به ایام تعطیلات پایان سال، سطل‌های زباله جدید خریداری و جایگزین سطل‌های فرسوده گردید و کار تعویض شیرآلات سرویس‌های بهداشتی عمومی هم‌ در چند مرحله در حال انجام است.
وی با اعلام‌ اینکه برای تکمیل ساختمان شورای شهر قشم و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری حدود ۸ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: با این میزان هزینه‌، سالانه حدود یک‌میلیارد تومان تنها در حوزه دانشگاه علمی کاربردی شهرداری صرفه جویی می‌شود.
شهردار قشم همچنین از افزایش ۱۰۰ پایه تابلو معابر، مشارکت در زمینه جمع‌آوری و‌نگهداری سگ‌های ولگرد با ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در دو مرحله و خرید ۴۷۰ اصله درخت‌ مُثمر هم از دیگر اقدامات انجام شده شهرداری قشم در مدت یک سال گذشته نام برد.

بنا به این گزارش، تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد و شهرداری شهر قشم برای سال دوم هم در ابن‌نشست، امضا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا