اجتماعیاخبار مهم

آمار طلاق در قشم نگران کننده است/ آموزش کلید حل معضلات فرهنگی است

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قشم گفت: آمار طلاق در شهر قشم نگران کننده است و فعالان فرهنگی، علما و روانشناسان برای پیشگیری از این معضل باید ورود کنند.
به گزارش پایگاه خبرقشم، دکتر محمدرضا اسلامی در جلسه با فعالان فرهنگی شهرستان افزود: برگزاری جلسات آموزشی در زمینه آموزش اخلاق و تربیت اسلامی، مسایل روانشناسی و اخلاق انسانی در خانواده‌ها باید جدی گرفته شود.
وی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی و افزایش بیکاری گفت: مشکلات اقتصادی و اجتماعی آستانه تحمل افراد را کاهش داده و موجب بروز همسر و کودک‌آزاری شده است.
اسلامی تصریح کرد: لازم است با آموزش صحیح و افزایش آستانه تحمل از بروز خشونت در خانواده ها پیشگیری شود چراکه، در جامعه اسلامی وجود حتی یک مورد کودک آزاری قابل پذیرش نیست.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر قشم با بیان رواج اعتیاد در جامعه، افزود: لازم است راه‌های پیشگیری از اعتیاد و اثرات مخرب مواد مخدر بر جسم و روان افراد در مدارس آموزش داده شود.
اسلامی همچنان اظهار امیدواری کرد در ادامه مسیر و سالهای آینده شاهد فعالیت بیشتر شورا در حوزه های فرهنگی باشیم.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر قشم تاکید کرد: آموزش صحیح، حرف اول و آخر در برون رفت از این مسایل را دارد و می بایست به نسل جوان فرهنگ نه گفتن را آموزش داد.
به گفته اسلامی، قانون فصل الخطاب است حتی اگر قانون بد باشد و آموزش رعایت قانون به نوجوانان ضروری است چراکه رواج بی‌قانونی و هرج و مرج آسیب‌های جدی در پی دارد.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: مساجد باید به یکی از پایگاه‌های فعالیت فرهنگی تبدیل شود و فقط برای نماز خواندن و دعاکردن نباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا