اخبار مهماقتصادی

ظرفیت های قشم موتور محرکه توسعه هرمزگان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جزیره قشم در وهله اول متعلق به استان هرمزگان و مردم این خطه است، فعال شدن ظرفیت های این منطقه می‌تواند موتور محرکه توسعه هرمزگان باشد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح الهی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جلسه شورای اداری شهرستان قشم اظهار داشت: حجم قابل توجه پرورش میگوی قشم عمدتا یا به صورت قاچاق صادر می‌شود و یا برای صادرات به بندرلنگه منتقل و از آنجا صادر می‌شود، این روند هزینه صادرات را افزایش داده و سبب می‌شود فعالان این صنعت بیش از پیش به قاچاق روی بیاروند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه این معضل باید حل شود تا هزینه صادرات کاهش یابد و مردم متمایل به قاچاق نشوند تصریح کرد: این اولین جلسه شورای اداری است که به این سبک برگزار می شود و بسیار گره گشا است؛ حداقل خروجی این نشست ایجاد هماهنگی کامل در مجموعه استان برای حل مشکلات بر زمین مانده است.

وی افزود: جزیره قشم به دو دلیل منحصر به فرد است که موقعیت استراتژیک و ژئوپلیتیک همراه با برخورداری از مردمانی خون گرم که از مرزها، آبرو شرف این کشور حراست می‌کنند نخستین آن است.

به گفته فتح‌الهی، ویژگی دوم جزیره قشم آن است که جمهوری اسلامی ایران این منطقه مهم و استراتژیک را منطقه آزاد تعریف کرده و این ویژگی خاصی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این دو ویژگی در کنار هم ظرفیت خاصی را به قشم داده است، گفت: رویه گذشته منطقه آزاد حساسیت هایی را در استان به وجود آورده اما با شروع دولت سیزدهم رویداد متفاوتی رخ داده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه ایجاد شکاف و بی اعتمادی مردم نسبت به منطقه آزاد ثمره نگاه سابق است عنوان کرد: امروزه احیای اعتماد عمومی به عنوان یکی از مطالبات کلان رهبری در جزیره قشم محقق شده است.

به گفته فتح‌الهی مدل حکم‌رانی امروز هرمزگان در سطح کشوری قابل توسعه است و باید بتوانیم با مردم و در کنار مردم مسائل آنان را ببینیم و حل کنیم.

فتح الهی افزود: جزیره قشم در وهله اول متعلق به استان هرمزگان و مردم این خطه است، فعال شدن ظرفیت های این منطقه می‌تواند موتور محرکه توسعه هرمزگان باشد.

وی با تاکید بر منفعت فعال‌سازی ظرفیت های منطقه آزاد قشم برای استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این پتانسیل می‌تواند مشکل بیکاری و فقر در هرمزگان را به صفر برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا