اقتصادی

قشم ظرفیت تبدیل شدن به مرجع آزمایشگاهی تایید استاندارد کالا را دارد

سرپرست منطقه آزاد قشم گفت: با توجه به امکانات و توسعه ایجاد شده، این جزیره توان و ظرفیت تبدیل به عنوان مرجعی برای آزمایشگاه‌های تایید استاندارد کالا را دارا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از تسنیم، افشار فتح‌الهی ظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد و مدیریت غذا، دارو و استاندارد خواستار تسهیل ارائه خدمات به فعالان اقتصادی در حوزه آزمایش‌های تایید استاندارد کالا شد.

وی در ادامه با اشاره به بازدید خود از دو مجموعه شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد و مدیریت غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم اضافه کرد: وجود نیروی انسانی متخصص و تجهیزات موجود فرصت خوبی برای ارائه خدمات به بازرگانان و فعالان اقتصادی جزیره است.

سرپرست منطقه آزاد قشم گفت: آزمایشگاه شرکت نظارت بر ضوابط انسانی و استاندارد قشم مجموعه‌ای است که باید با برنامه‌ریزی تبدیل به یکی از آزمایشگاه‌های مرجع جهت ارائه خدمات به سایر مناطق آزاد و سایر نقاط کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک شاهد افزایش حجم مبادلات تجاری در جزیره باشیم تصریح کرد: آزمایشگاه‌های استاندارد موجود در جزیره قشم باید برای ارائه خدمات مناسب و دقیق در زمانی کوتاه آماده باشند.

فتح الهی در پایان برنامه‌ریزی جهت انجام آموزش‌های ضمن خدمت برای نیروی انسانی متخصص به صورت دوره‌ای و به روز شدن اطلاعات متناسب با نیازهای فعالان اقتصادی و بازرگانان منطقه را یک ضرورت دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا