اخبار مهم

پرداخت اعتبار شهرداری‌ها در قشم منوط به رفع مشکلات مسکن مهر است

اختصاص بودجه در کمیته برنامه ریزی شهرستان به شهرداری‌های قشم، درگهان و سوزا منوط به رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر است

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم فرماندار قشم روز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان گفت: جمعیت قابل توجهی در شهرک‌های موسوم به مسکن مهر ساکن هستند که بیشتر آنان را اقشار متوسط و کم درآمد جامعه تشکیل می دهند.

علیرضا نصری افزود: آب، برق و فاضلاب مسکن‌های مهر در شرایط مناسبی قرار گرفته و مساله آسفالت محله‌های آن باید تا قبل از هفته دولت تکمیل شود.

وی ادامه داد: همچنین ارسال جانمایی کاربری‌های مختلف به دستگاه‌های مسوول با سرعت انجام و  پیگیری شود.

فرماندار قشم تصریح کرد: اجرای زیر ساخت‌های آموزشی، رفاهی و خدماتی با توجه به جمعیت شهرک‌ها باید با سرعت انجام شود.

 وی در ادامه با اشاره به اختلاف نظرهای موجود در موضوع بازآفرینی شهری و اصلاح بافت فرسوده، گفت: اختلاف دیدگاه و سلیقه نباید مانع رفع مشکلات مردم شود.

نصری تاکید کرد: تامین نشدن برخی زیر ساخت‌ها در این محله‌ها منجر به بروز فجایع انسانی می‌شود و در صورت ادامه بی توجهی ورود مدعی العموم برای خاتمه مشکلات ضروری است.

وی به مشکلات تامین آب روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: تنها منبع تامین آب شهرستان قشم بر خلاف سایر شهرستان ها آبشیرینکن است.

فرماندار قشم با اشاره به احداث 2 آبشیرینکن سه هزار متر مکعبی افزود: تا زمان بهره برداری از آن با اولویت قرار دادن تامین آب مردم و مدیریت مصرف باید در جهت کاهش مشکلات خانواده‌های روستایی حرکت کنیم.

وی با تاکید بر افزایش سرعت  اصلاح شبکه‌های آب رسانی افزود: تامین آب مردم باید در اولویت قرار گیرد و این امر مهم تر ازآبرسانی به شرکت‌ها و سایر متقاضیان بخش خصوصی است.

نصری گفت: اداره آب و فاضلاب شهرستان باید آسیب شناسی جامعی درباره نحوه توزیع آب و مسیر دسترسی مردم انجام دهد و با کمک خانواده‌ها، مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت آب را دنبال کند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا