اخبار مهماقتصادی

افتتاح فاز توسعه تولید جلبک دونالیلا سالینا در شرکت زیست پالایشگاه ریزجلبک کشور در قشم

فاز توسعه تولید جلبک دونالیئلا سالینا در شرکت دانش بنیان زیست پالایشگاه ریز جلبک قشم در مساحتی حدود هفت و نیم هکتار در استخرهای روباز، با حضور افشار فتح الهی در قشم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، ظهر امروز پنج شنبه ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ با حضور افشار فتح الهی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران این سازمان، فاز توسعه جلبک دونالیلا سالینا در بزرگ ترین شرکت تولیدکننده ریزجلبک کشور در جزیره قشم افتتاح شد.

شرکت دانش بنیان زیست پالایشگاه ریزجلبک قشم در سالی که به فرمان مقام معظم رهبری با شعار “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین” نامگذاری شده، در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار و سرمایه گذاری بالغ بر 251 میلیارد تومان، ضمن توسعه فعالیت های مبتنی بر پژوهش و فناوری، برای ۴۳ نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.
این شرکت در فاز تولید ریزجلبک اسپیرلینا با ظرفیت 2.5 تن در هکتار در طول یک ماه، به شیوه پرورش در حوضچه های روباز، توانسته در صنعت غذایی و دارویی کشور، نقش آفرینی کند.
با افتتاح فاز تولید جلبک دونالیئلا سالینا با ظرفیت تولید 500 کیلوگرم بر هکتار در طول یک سال، این شرکت توانسته در مبحث صنعت غذایی و آرایشی و بهداشتی نیز تحول آفرین باشد.

در این فاز به مساحت ۷.۵ هکتار، برای ۱۲ نیروی بومی اشتغال زایی شده است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از بخش های پرورشی و آزمایشگاهی این شرکت بازدید و دستوراتی در راستای حل مشکلات و توسعه این مجموعه صادر کرد.
گفتنی است، شرکت دانش بنیان زیست پالایشگاه ریز جلبک قشم یکی از بزرگ ترین شرکت‌های حوزه زیست فناوری در خاورمیانه است که تمرکز آن بر روی کشت پرورش و تکثیر ریز جلبک ها و انواع آبزیان می‌باشد.
این شرکت با دارا بودن تجربه تحقیقاتی و دانش فنی پرورش جلبک های آب شور و شیرین، توانسته محصولات متنوع دانش بنیان را تولید و در زمینه ارتقاء تولید ملی و اقتصاد دانش بنیان گام بردارد. محصولات این شرکت دارای کاربرد های متنوعی در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی است که می تواند آغازگر تحولی در حوزه اینگونه تولیدات، در کشور باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا