آخرین خبرهاورزشی مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

برگزاری دوره آموزش مدرس غواصی ١ ستاره بین المللی قشم

مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزش مدرسی یک ستاره غواصی بین المللی با مجوز فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور به مدت ١٠ روز در جزيره قشم خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از برنا، جلیل حقگویان اعلام کرد: این دوره با حضور 14 شرکت کننده متشکل از آقایان و بانوان برگزار شد که پنج نفر از آنان موفق به کسب نمره مورد نیاز در دوره مدرسی یک ستاره شدند و 9 نفر تجدید دور گردیدند.
وی ادامه داد: هنرجویانی از میان از شناگران و ناجیان غریق استان های مختلف کشور در این دوره آموزشی شرکت کرده بودند که تمامی آنها سابقه ورزش های آبی را در کارنامه خود دارند.
به گفته مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم، حضور این افراد در دوره های غواصی آموزشی قشم، تاثیر بسزایی در معرفی این‌ جزیره و افزایش سفرها به این‌ منطقه آزاد خواهد داشت.
گفتنی است منطقه آزاد قشم در سال 1385 از سوی فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور به عنوان مرکز آموزش های عملی غواصی انتخاب شد و هر ساله دوره های آموزشی و مدرسی غواصی کشور در قشم برگزار می شود.
جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر وسعت یکی از مراکز ویژه ورزش های آبی- دریایی کشور محسوب می شود و علاوه بر ورزشکاران این رشته ها بسیاری از گردشگران و مسافران از داخل و خارج از کشور نیز در آب ها و سواحل قشم به انجام این ورزش های زیبا و مفرح مبادرت می ورزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا