اجتماعی

آبرسانی رایگان به روستاهای قشم/ مردم دغدغه تامین آب نداشته باشند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آبرسانی رایگان به روستاهای قشم تا زمان پایان تنش آبی در جزیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرقشم، افشار فتح‌الهی با اعلام این خبر گفت: بنابر دستور دکتر حجت الله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور آبرسانی به وسیله تانکر به برخی از روستاهای جزیره که با تنش آبی روبرو هستند از امروز آغاز شده است.
وی ادامه داد: کانی، دوستکو، گوری و مرادی روستاهایی هستند که آبرسانی به آنها  آغاز شده و تا زمان پایان این بحران و به منظور فراهم ساختن آرامش خاطر مردم آبرسانی به وسیله ۳ دستگاه تانکر ادامه خواهد داشت.
فتح‌الهی یادآور شد: برنامه و لیست آبرسانی از طرف شورای اسلامی روستا تهیه شده و در اختیار شرکت آب، برق و تاسیسات منطقه آزاد قرار می گیرد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: طبق بررسی‌های انجام شده به دلیل تاخیر در نوبت آبگیری مخازن در روستاها، هر یک از خانوارها مجبور هستند به وسیله تانکر آب تهیه کنند که این موضوع علاوه بر مشقت در تامین آب، هزینه اضافی را به خانواده ها تحمیل می کند و با دستور ویژه دبیر شورای‌عالی این مشکل برطرف خواهد شد.
بنابراین گزارش، با روی کار آمدن دولت سیزدهم، اراده جدی سازمان منطقه آزاد برای رفع چالش تامین آب در جزیره قشم حاکم شده است.
انعقاد قرارداد سرمایه گذاری تامین آب شهرقشم به ظرفیت ۱۰۰۰۰ مترمکعب در روز با سرمایه گذاری معادل ۲۵۵ میلیارد تومان، تخصیص زمین جهت ساخت آب شیرین کن در سلخ، تورگان و باسعیدو به ظرفیت مجموعا ۱۲۰۰۰ مترمکعب (هرکدام ۴۰۰۰ مترمکعب) با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان،  انعقاد تفاهم نامه با شورا و شهرداری قشم درخصوص توسعه و احداث شبکه آب و فاضلاب در بافت قدیم و با هدف ارائه خدمات به بیش از ۲۴ هزار نفر از ساکنین شهر قشم و تخصیص ۵۰۰۰ مترمکعب آب در روز در قالب خرید تضمیمی برای شهر درگهان از جمله اقدامات مهم برایت امین آب پایدار در جزیره قشم می‌باشد.
براساس گزارش شرکت آب و برق و تاسیسات قشم در بهار سال جاری ظرفیت تولید آب در شهر قشم به بیش از ۲۰ هزار مترمکعب و ظرفیت تولید آب در روستاهای جزیره به ۲۴ هزار مترمکعب رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا