آخرین خبرها

نظارت روزانه واحدهای صنفی و اماکن گردشگری قشم

قائم مقام کمیته نظارت، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: فعالیت های همه واحدهای صنفی و اماکن اقامتی، تفریحی و گردشگری جزیره قشم توسط شش تیم تخصصی بطور روزانه نظارت و کنترل می شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم هرمز امیری با تبریک سال نو و بیان این مطلب افزود: برای انجام هرچه بهتر این اقدام، کل جزیره قشم به شش منطقه تقسیم بندی شد تا این نظارت و کنترل بطور دقیق انجام شود.
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم این مناطق را شامل منطقه یک درمحدوده چهارراه پردیس تا مصلی، منطقه دو در محدوده چهارراه پردیس تا کمپ پارک آفتاب و منطقه سه در محدوده هلر تا میدان مرکزی درگهان اعلام کرد و گفت: منطقه چهار نیز شامل محدوده میدان مرکزی درگهان تا اسکله درگهان، منطقه پنج هم شامل محدوده ساحل جنوبی بعد از کمپ پارک آفتاب تا اسکله های لافت و پهل و منطقه شش نیز شامل محدوده رمکان، فرودگاه، جنگل حرا، طبل، چاهکوه و غار نمکدان می شود.
امیری با اشاره به اینکه این تیم ها از 29 اسفند 99 کار بازدید از واحدها را در این مناطق آغاز کرده اند تعداد کل واحدهای بازدید شده شامل اصناف، اماکن اقامتی، هتل ها، سایت ها و اسکله های تفریحی و گردشگری طی دو روز 29 و 30 اسفند 99 را افزون بر 173 واحد اعلام کرد و گفت: در این دو روز 71 مورد تذکر شفاهی به متخلفان داده شد و هفت مورد نیز از متخلفان تعهد کتبی اخذ گردید.
به گفته وی در این دو روز 12 کیلوگرم اقلام فاسد کشف شده شامل کنسروجات، سوسیس، کالباس و تخم مرغ معدوم و 11 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته نیز طی 11 مورد بازدید کشف شد.
گفتنی است در شش تیم تخصصی نظارت و کنترل که پنج تیم آن بصورت سیار و یک تیم نیز به صورت ثابت است، افزون بر21 نفر کارشناس از شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدیریت های بازرگانی و اصناف، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بازرسی و نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم حضور دارند وهمچنین در کلیه مجتمع های تجاری قشم و درگهان با هماهنگی مدیران این مجتمع ها یک میز خدمت جهت رسیدگی به شکایات مسافران وگردشگران دایر شده و یک نفر از تیم ثابت نظارت و کنترل در آنها مستقر شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا