آخرین خبرهااجتماعیگردشگری

فعالان گردشگری فاقد بیمه مشمول دریافت تسهیلات کرونا شدند

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گرشگری و صنایع‌ دستی کشور از بهره‌مندی فعالان صنعت گردشگری فاقد بیمه کشور از تسهیلات گردشگری ویژه ایام کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، ولی تیموری در دیدار با معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از شاغلین وکسب و کارهای به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، امکان ثبت نام شاغلین وکارفرمایان فاقد بیمه نیز در سامانه «کارا» فراهم شده است.

وی افزود:  تمامی شاغلین و صاحبان واحدهای کسب و کار مشمول طرح که در رسته های 14گانه مصوب فعال بوده و اشتغال آن‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه احراز شده باشد، مشمول این تسهیلات هستند.

تیموری با اشاره به آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا به اقتصاد کشور به ویژه در حوزه صنعت گردشگری اضافه کرد: ثبت نام برای تسهیلات ارایه شده از سوی دولت برای این دسته از فعالان تا پایان تیرماه ادامه دارد.

منطقه آزاد قشم میزبان جشنواره‌ها در پساکرونا

مرتضی شیخ‌زاده، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم نیز اظهار داشت: مشارکت فعالان صنعت گردشگری جزیره در اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع این بیماری قابل تقدیر است.

وی از آمادگی منطقه آزاد قشم برای دوران پس از کرونا خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی و طراحی جشنواره‌ها و فستیوال‌های متنوع برای جذب گردشگر و کمک به احیا این صنعت از مهمترین اولویت‌های این معاونت به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برپایی جشنواره بازی‌های کامپیوتری یکی از مهیج‌ترین برنامه‌های این منطقه برای دوران پساکروناست که با مشارکت فعالین حوزه گردشگری برگزار خواهد شد و می‌تواند با دعوت از گردشگران داخلی و خارجی به گردش اقتصاد جامعه گردشگری قشم کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا