آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیگزارش در ادامه توسعه زیرساخت های جزیره، توسط منطقه آزاد قشم؛

مسير دسترسي بندر صيادي سلخ با 7.8 میلیارد ریال اعتبار آسفالت شد

مدیر امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: به منظور تحقق دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای ادامه توسعه زیرساخت های جزیره، مسير دسترسي بندر صيادي روستای سلخ با اعتباری بالغ بر هفت ميليارد و 800 ميليون ريال آسفالت شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسین ناصری نژاد با اعلام این مطلب عنوان داشت: این مسیر به طول 1.2 کیلومتر دسترسی صیادان، ساکنان جزیره و گردشگران را به صیدگاه و بازار ماهی فروشان  روستای سلخ آسان کرده و حمل و نقل محصولات شیلاتی را تسریع می بخشد.
وی افزود: بودجه این پروژه از محل اعتبارات مدیریت امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم تامین شده و عملیات اجرایی نیز برعهده ما بوده است.
به گفته ناصری نژاد، عملیات زیرسازی این مسیر در تفاهم نامه ای توسط دهیاری روستای سلخ به انجام رسیده است.
مدیر امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم بر اهمیت سرعت عمل در نقل و انتقال آبزیان صید شده به بازار مصرف تاکید کرد و گفت: آسفالت این مسیر، زمان رسیدن محصول به دست مشتریان را کاهش داده و به این ترتیب از افت کیفیت صید جلوگیری می کند.
گفتنی است، روستای ساحلی سلخ در سواحل جنوبی قشم و به فاصله حدود هفتاد و پنج کیلومتری از شهر قشم قرار داشته و مردم این روستا عمدتا به شغل صیادی مشغول هستند. دو جاذبه طبیعی کاسه سلخ و بام قشم از ظرفیت های گردشگری این منطقه می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا