آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشده مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم خبر داد:

ایجاد ۶۰۵۵ فرصت شغلی در سال ۹۸

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بر اساس سیاست ها و پیگیری های رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سال ۹۸ افزون بر ۶ هزار و ۵۵ فرصت شغلی در قشم ایجاد شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ؛ سلیمان رنجبری روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: افزون بر دو هزار و ۲۳۷ نفر معادل  ۳۷ درصد کل این فرصت ها، برای نخستین بار توانستند از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.
وی ادامه داد: این فرصت ها که در حوزه های صنعت، اصناف، عمران، شیلات و کشاورزی و خدمات ایجاد شده، وضعیت اشتغال را در جزیره قشم بطور قابل ملاحظه ای بهبود بخشیده است.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم از پرداخت بیمه بیکاری به ۱۸۹ نفر از کارگرانی که به دلایل مختلف شغل شان را در سال ۹۸ از دست دادند، خبر داد و گفت: همچنین در این سال به بیش از ۵۳۲ فقره شکایت کارگران از کارفرمایان رسیدگی شد که ۶۴ مورد آن مربوط به حوادث ناشی از کار بود.
به گفته وی، از مجموع این شکایات ۲۰۹مورد به هیات حل اختلاف ارجاع  و  ۳۲۳ مورد نیز منجر به سازش دوطرف و رفع اختلاف ها شد.
رنجبری درباره خدمات مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم به اتباع خارجی در جزیره قشم در سال گذشته عنوان داشت: در این سال افزون بر یک هزار و ۶۲۰ تبعه خارجی در قشم ساماندهی شدند.
 مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم همچنین تعداد کل مکاتبات این مدیریت در سال گذشته را افزون بر پنج هزار و ۸۷۷ مورد اعلام کرد و گفت: پرسنل شاغل در این مدیریت در سال ۹۸ با همت، تلاش  و جدیت زیاد به امور مرتبط با اشتغال، که یکی از دغدغه های اصلی جوامع امروز بشمار می رود، رسیدگی کردند و امید است که در سال ۹۹ هم که از سوی رهبر انقلاب به نام جهش تولید نامگذاری شده ، با همکاری و هم افزایی همه دستگاه های ذیربط، گام های بلندی برای افزایش اشتغال در قشم برداشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا