آخرین خبرها

۶۳۱ ماموریت آتش نشانی در قشم انجام شد

رییس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی قشم گفت:در نیمه نخست سال جاری ۶۳۱ ماموریت توسط آتش نشانان این شهرستان انجام شد که ۱۳۷ مورد از آن مربوط به مهار آتش و ۲۸۶ مورد مربوط به امداد و نجات و مابقی برای دفع خطر از شهروندان بود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، نجم الدین فریدونی افزود: مهار آتش وسایل نقلیه، مکان‌ها وشناورها ۶۳ مورد و مهار آتش ترانس برق، تاسیسات، زباله، ضایعات و درختان نیز ۵۸ مورد و مهار آتش پیک نیک گاز با ۱۶ مورد به ترتیب بیشترین عملیات‌های انجام شده از سوی آتش‌نشانی قشم است.

وی اظهار داشت: از مجموع عملیات‌های کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان، ۱۰۴ مورد گرفتن مار و حیوانات وحشی، ۹۸ مورد نجات ازآسانسور، ۱۸ مورد امداد در تصادفات و مابقی به سایر خدمات آتش نشانی در حوزه امدادرسانی اختصاص داشت.

رییس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی قشم تصریح کرد: ۴۲ مورد امدادرسانی در ساحل و ماسه‌های بادآور، ۴۱ مورد پوشش ایمنی مراسم، ۲۶ مورد آبگرفتگی منازل و ۱۴۳ مورد ضدعفونی ادارات و سطح شهر در این مدت انجام شده است.

وی افزود: انجام پنج مانور، ابلاغ ۱۵۵ ضوابط برای پروانه‌های ساختمانی، بازدید از ۹۸  مرکز و آموزش ۳۴۰ نفر از دیگر اقدامات آتشن نشانی قشم در ۶ ماهه نخست سال جاری است.

وی میانگین اطلاع‌رسانی تا حضور آتش‎نشانی قشم در محل  را سه دقیقه و ۳۴ ثانیه اعلام کرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا