آخرین خبرهااجتماعیایراندسته‌بندی نشده

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با انتشار پیامی حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.


به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی دراین پیام، ماه رمضان را ماه مهمانی خدا، ماه رحمت خداوند بر بندگان خود و ماه رهایی انسان از بند همه نفسانیات دنیوی خواند و بر ضرورت استفاده بهینه از برکات لایزال این ماه مبارک تاکید کرد.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ

مبارک باد، حلول ماه پرخیر و برکت رمضان،
مبارک باد، ورود بندگان صالح خداوند به مهمانی با شکوه الهی و مبارک باد طنین نوای ملکوتی کتاب آسمانی قران کریم که در این ماه  برای هدایت مردم و تشخیص بین حق و باطل  نازل شده است.

ماه رمضان، فرصتی برای دعا، نیایش و شب زنده‌ داری است، فرصتی که عشق ملکوتی و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد، چرا که تلاوت قرآن و رعایت تقوا، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی متعالی را برای انسان ها فراهم می‌سازد.
رحمت خداوند دراین ماه بر بندگانش نازل می شود و چه سعادتی بزرگتر از این که در این ماه، انسان ها با برخورداری از این باران رحمت، به خود می آیند و در فضایی ملکوتی و معنوی، بندهای نفسانی خود را پاره کرده و به اصل و فطرت ذات خود برمی گردند.    
نجوای سحر رمضان، خیل مؤمنان را به سفرۀ رحمت الهی فرا می خواند تا از آزمون بزرگ عطش دنیوی سربلند به در آیند و نسیم روح نواز آن، نوید بخش بهاری دوباره در جان مشتاقانی است که بر سفرۀ پر خیر و برکت الهی میهمان می شوند و انبوه شکوفه های دعا و استغفار را در باغ خرم و عطرآگین تقوای رمضانی بر دامن خویش نظاره می کنند.
مردم شریف و مسلمان جزیره قشم نیز مانند همه سال های گذشته، امسال نیز مهیا شده اند برای شرکت در بزرگترین میهمانی خدا، میهمانی با شکوهی که میزبانش بخشنده ترین بخشندگان است، میزبانی که انسان را نه تنها از سفره بی کران نعمت های مادی سرشارمی کند، بلکه  دنیایی از فضایل و نیکی های معنوی را به او عطا می کند تا از هرچه نازیبایی و گناه پیراسته شود.
اینجانب با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همۀ مردم جزیره قشم  در این ماه پرفضیلت از خدای بزرگ توفیق درک اوقات شریف این میهمانی آسمانی را برای همگان مسئلت می نمایم وامیدوار هستم  همه ما از این امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم و توشه ای برای فردای خویش بیاندوزیم.

حمیدرضا مومنی
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا