آخرین خبرها مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم:

اکثریت واحدهای تولیدی منطقه آزاد قشم پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا را رعایت می کنند

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم گفت: اکثریت شرکت ها، موسسات، کارخانه ها و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی منطقه آزاد قشم پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا رعایت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرآنلاین؛ سلیمان رنجبری با اعلام این مطلب افزود: رعایت این پروتکل ها در این مراکز و واحدها از سوی مدیر، بازرسین و ماموران این مدیریت و شرکای اجتماعی آن که از زمان آغاز این همه گیری در قشم، افزون بر دو روز درهفته بطورمرتب از آنها بازدید می کنند، تایید شده است.
ناظر عالی بر رعایت پروتکل های بهداشتی شرکت ها و کارخانه های تحت پوشش منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه موارد تخلف و عدم رعایت بخشی از این پروتکل ها در این شرکت ها، کارخانجات و مراکز تولیدی بسیار معدود و نادر بوده است، تصریح کرد: همین موارد نیز با توجه به اهمیت فوق العاده موضوع و مخاطرات بعدی،  از سوی مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم نادیده گرفته نمی شود.
به گفته مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم در برخورد با این موارد، ضمن اینکه به خاطیان تذکر جدی داده می شود، پرونده آنها جهت اقدامات بعدی به ستاد استانی مقابله با شیوع ویروس کرونا ارسال می گردد.
گفتنی است با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم، تیم های بازرسی برای اجرای پروتکل های بهداشتی در واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی این منطقه از روز یکشنبه (۲۷ مهرماه) فعال شده اند و همچنین ‌به شرکت ها و واحدهای تولیدی نیز تاکید شده برای پیشگیری از بیماری اقدامات پیشگیرانه خود را تقویت و تشدید کنند.
در این بازدیدهای سرزده غربالگری کارکنان در بدو ورود به محل کارخانه و ممانعت از ورود افراد مشکوک به علائم حاد تنفسی (کرونا ویروس) به محل کارخانه و همچنین رعایت مقررات بهداشت فردی برای کلیه کارکنان بویژه کارکنان مرتبط با سالن های تولید، بسته بندی و انبارش مواد اولیه و محصول به طورجدی و سختگیرانه مورد پایش قرار می گیرد.
گفتنی است با توجه به شیوع ویروس کرونا، براساس شیوه نامه های مبارزه با کرونا، رعایت اصول بهداشتی و محیط زیستی توسط واحدهای صنعتی و تولیدی اجباری بوده و استفاده از ماسک و ضد عفونی کردن محیط و سطوح الزامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا