آخرین خبرها

قشموندان معمولا از بودجه دولتی در بخش بهداشت و درمان بی نصیب‌اند/ فعالان اقتصادی در امور خیریه پیش قدم شوند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: متاسفانه مردم شهرستان قشم معمولا از بودجه‌های دولتی در حوزه بهداشت و درمان و تجهیزات مربوط به این بخش، محروم و بی نصیب هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری “خبر قشم”، عادل پیغامی در آئین الحاق یک دستگاه آمبولانس پیشرفته به ناوگان امدادی جزیره جهانی قشم توسط یکی از فعالان اقتصادی جزیره، اظهار داشت: به تازگی پنج دستگاه آمبولانس با بودجه دولتی به مردم استان هرمزگان اختصاص داده شد اما مردم قشم هم که جزو مردم همین استان هستند، سهمی از این تجهیزات حوزه امدادی نداشتند.
وی با اعلام اینکه بشدت از بی‌توجهی‌ به سهم اعتبارات دولتی قشم به ویژه در حوزه بهداشت و درمان آزرده و ناراحت هستیم، افزود: این موضوع را با مسئولان در میان گذاشته‌ایم و برای تقویت حوزه بهداشت و درمان از فعالان اقتصادی جزیره درخواست همیاری کردیم که خوشبختانه با پاسخ مثبت مواجه شدیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: قشم از یک منظر به تمام مردم ایران و از یک جهت هم به جامعه جهانی تعلق دارد و به همان اندازه که سرمایه‌گذاران استان هرمزگان می‌توانند از سفره اقتصادی این جزیره بهرمند شوند افراد دیگر از نقاط مختلف ایران هم چنین سهمی را دارند.
او یادآور شد: قشم از نظر تقسیمات کشوری ذیل استان هزمرگان است اما از نظر تقسیمات اقتصادی به کل کشور مربوط می‌شود و همه می‌توانند از سفره اقتصادی این منطقه با فعالیت صحیح بهره‌مند شوند و به همین جهت باید به این منطقه توجه ویژه شود.
پیغامی باردیگر با تاکید بر اینکه قشم به عنوان یک جزیره جهانی به همه مردم تعلق دارد، اعلام کرد: انتظارداریم فعالان اقتصادی جزیره که سال‌ها از مزیت‌های این منطقه آزاد بهره برده‌اند نقش پررنگی در انجام کارهای خیر با هدف توسعه در بخش‌های مختلف، داشته باشند.
وی با اعلام اینکه امروز نخستین آمبولانس پشرفته اهدایی توسط یکی از فعالان اقتصادی خَیر به ناوگان امدادی جزیره اهدا شد، افزود: به همت این فرد نیکوکار در آینده نزدیک دو دستگاه آمبولانس دیگر خریداری شده نیز با هدف تقویت و تجهیز ناوگان امدادی به مجموعه شبکه بهداشت و درمان قشم اضافه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: ما از سرمایه‌گذاران بومی جزیره که اینجا خانه آبا و اجدادی ‌شان است انتظار داریم بیش از سرمایه‌گذارانی که از نقاط دیگر وارد چرخه اقتصادی این جزیره شده‌اند در بخش همیاری‌های عام‌المنفعه مشارکت کنند.


وی گفت: خوشبختانه سال گذشته سهم درآمدی فعالان اقتصادی در این منطقه آزاد حدود سه برابر سال‌های گذشته بود و ما از این بابت بسیار خرسند هستیم اما انتظار داریم بخشی از این درآمدها را براساس تاکید دین و قرآن و همچنین نگاه عقلانی به توسعه قشم با هدف بهتر زندگی کردن مردم و خودشان اختصاص دهند.
پیغامی ادامه داد: یکی از مسئولیت‌های مهم ما جذب سرمایه‌گذاران بزرگ اقتصادی است و انتظار داریم در فرآیند کار و تولید آنان در قشم و بهره بردن از سفره اقتصادی این جزیره، نگاه ویژه‌ای به همیاری در بخش‌های زیرساختی بهداشت و درمان و موارد دیگر جزیره داشته باشند.
نابودی رژیم صهیونیستی وعده الهی است
وی همچنین به اقدام شجاعانه سربازان وطن در حمله موشکی به مواضع نظامی در سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: نابودی رژیم غاصب صهیونیستی یک وعده تاریخی و قرآنی است که اتفاقات روزهای اخیر می‌تواند نقطه شروع آن باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، تصریح کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سرزمین‌های اشغالی، به تلافی اقدام تروریستی صهیونیست‌ها در حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق که منجر به شهادت عده‌ای از هموطنانمان شد صورت گرفت که باید همه ما قدردان تصمیم نظام در این عملیات متهورانه باشیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا