آخرین خبرهاایران

سومین جشنواره تئاتر انصار قشم به کار خود پایان داد

سومین جشنواره تئاتر دینی و انقلاب انصار قشم شامگاه روز جمعه 28 تیرماه با معرفی منتخبین برتر این دوره، به کار خود خاتمه داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، این جشنواره در دو بخش سرود و تئاتر، از روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به مدت سه روز در تالار آینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم به اجرا درآمد.

در نخستین روز جشنواره، گروه‌های کانون فرهنگی رضویه، کندو، ماکنیان ایثار، موج، نسیم رحمت و سبطین به اجرای سرود پرداختند و  نمایش‌های «فراموش شده» و «از پاریس تا پاریس» به روی صحنه رفت. پایان بخش این روز، برگزاری یک کارگاه آموزشی بود.

نمایش‌های «چیچکا تا آزادی»، «به عشق تو می گریم» و «نذر» نیز در دومین روز به روی سِن رفتند.

دبیر سومین دوره جشنواره تئاتر دینی و انقلاب انصار قشم در اختتامیه جشنواره که شامگاه جمعه ۲۸ تیرماه با معرفی برگزیدگان و برگزاری آیین بزرگداشت مرحوم جعفر جعفری از هنرمندان انقلاب برگزار شد، با اشاره به هدف این جشنواره بیان کرد: تربیت هنرمندان متعهد و ارایه آثار فاخر دینی از اهداف این جشنواره است.

محمد حکمیان با معرفی اجراهای برتر بخش تئاتر افزود: تئاترهای «از پاریس تا پاریس» و «نذر» به صورت مشترک از سوی هیات داوران در مقام نخست قرار گرفتند.

وی اعلام کرد: رتبه نخست کارگردانی این دوره از جشنواره به دلیل استفاده از ظرفیت های بومی و محلی، هدایت صحیح بازیگران، انتخاب شیوه اجرایی متناسب با متن و همچنین به کارگیری حداکثری امکانات و ابزار صحنه نیز به ابوطالب احدی،کارگردان نمایش «نذر» رسید.

دبیر سومین جشنواره تئاتر دینی و انقلابی انصار قشم ادامه داد: امید الماسی نیا نیز برای ایده تازه و بکر و خلق لحظه های اثرگذار نمایشی در «از پاریس تا پاریس» جایگاه نخست نویسندگی نمایشنامه را از آن خود کرد.

حکمیان بیان کرد: جایگاه نخست بازیگری مرد و زن به ابوطالب احدی و فریبا عجم هر دو از نمایش «نذر» رسید.

دبیر سومین جشنواره تئاتر دینی و انقلابی انصار قشم، گروه های سرود «کندو»، «رضویه» و «ماکانیان» را برگزیدگان رتبه‌های نخست تا سوم معرفی کرد و گفت: سه هزار نفر از سومین دوره جشنواره دینی و انقلابی انصار قشم بازدید کرده اند.

گفتنی است، در سومین دوره جشنواره دینی و انقلابی انصار قشم ۶ سرود و پنج تئاتر با حضور ۴۰۰ هنرمند به روی سن رفت.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا