اخبار مهم

شمار افراد کرونایی قشم سه برابر شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم، اعلام‌ کرد: متاسفانه با سفر چند روزه گردشگران به قشم، درصد موارد کرونایی مثبت این منطقه، سه برابر شده و بخشی از این افراد را فعالان اقتصادی جزیره تشکیل می‌دهند که در تست‌گیری‌های اخیر شناسایی شدند.

به گزارش پایگاه خبرقشم به نقل از تسنیم دکتر حمیدرضا بهزادی گفت: تست‌گیری کرونایی صنوف مختلف در این شهرستان با هدف شناسایی موارد مثبت و کمک به قطع زنجیره این ویروس انجام می‌شود. او اظهار داشت: متاسفانه موارد مثبت افراد مبتلا به کووید 19 به دلیل مسافرت‌های چند روز تعطیلی اواخر دی ماه به این جزیره، افزایش یافته است.

به گفته وی، افراد دارای علایم مثبت کرونایی در شهرستان قشم با هدف ارائه خدمات درمانی و بهبودی کامل، قرنطینه خواهند شد، تاکید کرد: تست‌گیری از فعالان در اسکله‌های شهید ذاکری و لافت، هتل‌ها، بومگردی‌ها سوپر مارکت‌ها، نانوایی‌ها، بوتیک‌ها، مجتمع‌های تجاری و بازارها را با هدف شناسایی احتمالی افراد به کووید 19 آغاز کرده‌ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم، اعلام‌ کرد: متاسفانه با سفر چند روزه گردشگران به قشم، درصد موارد کرونایی مثبت این منطقه، سه برابر شده و بخشی از این افراد را  فعالان اقتصادی جزیره تشکیل می‌دهند که در تست‌گیری‌های اخیر شناسایی شدند. 

وی با اعلام نگرانی از شروع یک پیک جدید ویروس کرونا در قشم، افزود: از همه مردم مردم منطقه انتظار داریم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه زدن‌ ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در صورت الزام به خروج از خانه، مانع از تغییر رنگ آبی کرونایی قشم شوند.

بهزادی گفت: موارد افراد کرونایی بستری در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم افزایش یافته و بعد از دوم آذرماه که هیچ فوتی کرونایی در قشم‌ نداشتیم، متاسفانه یک نفر در بهمن‌ماه جان خود را به دلیل ابتلا به کووید 19 از دست داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا