گردشگری

ثبت بیش از 387 هزار بازدید از ژئوسایت‌های ژئوپارک جهانی قشم در سال 1402

مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: 387 هزار و 925 بازدید از ژئوسایت های اصلی ژئوپارک جهانی قشم در سال ۱۴۰۲ توسط گردشگران داخلی و خارجی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، سجاد اشگرف با بیان این مطلب، افزود: در این مدت 209 هزار و 515 بازدید توسط گردشگران داخلی و 1411 گردشگر خارجی از ژئوسایت دره ستاره ها بازدید کردند.
او ادامه داد: همچنین در سال گذشته ژئوسایت های تنگه چاهکوه با مجموع 151 هزار و 182 بازدید و غار نمکدان نیز جمعا با 10 هزار و 864 بازدید، رده های دوم و سوم پربازدیدترین ژئوسایت های ژئوپارک جهانی قشم را به خود اختصاص دادند.
به گفته مدیر ژئوپارک جهانی قشم؛در این مدت ژئوسایت دره تندیس ها با 7 هزار 535 بازدید و موزه ژئوپارک جهانی قشم با 7 هزار و 416 بازدید در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.
اشگرف خاطرنشان کرد: در سال گذشته 3 هزار و 250 بازدید توسط گردشگران خارجی از ژئوسایت های اصلی ژئوپارک جهانی قشم ثبت شده است.
وی در پایان گفت: در سال 1402 برای نخستین بار در میان ژئوپارک های ایران، با هدف برقراری عدالت و توسعه پایدار ظرفیت های گردشگری قشم با طراحی بروشورهای دارای بارکدهای اختصاصی (QR code) ژئوسایت دره ستاره ها برای گردشگران ناشنوا و کم شنوا دسترس پذیر شده است.
گفتنی است؛ ژئوپارک جهانی قشم واقع در جزیره قشم، نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که از سال 1385 به عضویت شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو درآمده و همچنان در حال فعالیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا