ورزشی

بازیکنان هشت تیم فوتبال قشم با قرآن وارد زمین مسابقه شدند

بازیکنان هشت تیم فوتبال جزیره قشم در پی هتک حرمت قرآن کریم توسط تبعه عراقی مقیم سوئد در مرکز استکهلم که موجب انزجار و آزردگی مسلمانان سراسر جهان شد، با در دست گرفتن کلام الله مجید وارد زمین مسابقه شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، قبل از آغاز مسابقات هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال بزرگسالان شهرستان قشم، بازیکنان تیم های فوتبال خلیج فارس رمکان، امیدان توحید سوزا، شاهین قشم، ستاره کهن زینبی، مهرونی لافت، استقلال رمچاه، هوور مسن و استقلال درگهان به همراه تیم های داوری این مسابقات با در دست گرفتن قرآن و بوسیدن آن بازی را شروع کردند.

فوتبالیست های قشمی با این اقدام خود به غربی ها اعلام کردند: هتک حرمت کتاب مقدس مسلمانان به هیچ بها و بهانه ای پذیرفته نیست و نباید با هیچ توجیهی احساسات تعداد بی‌شماری از انسان‌ها را مکدر کرد.

این ورزشکاران مسلمان با اشاره به اینکه مجال دادن به گروهی اندک که نفرت را گسترش می‌دهند، فرصت گفت‌وگو، انسانیت و عقلانیت را از بین می‌برد، از مسوولان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مسلمان خواستار انتظار عملکردی صریح و قاطع در مقابل اهانت به ساحت مقدس‌ترین کتاب آسمانی شدند تا در برابر چنین اقدامات اهانت آمیزی علاوه بر محاکمه و مجازات آمران و عاملان، قدرت بازدارنگی داشته باشند و مانع از تکرار آن شوند.

این اقدام اعتراضی بازیکنان هشت تیم فوتبال لیگ برتر فوتبال بزرگسالان قشم به اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد با حضور و حمایت امید عبدی رییس هیات فوتبال شهرستان قشم و رضا دریایی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان قشم انجام شد.

«سلوان مومیکا» فرد افراط گرای۳۷ ساله عراقی الاصل روز چهارشنبه هفته گذشته با مجوز پلیس سوئد و در حضور ده‌ها نفر یک جلد قرآن کریم را در برابر مسجد جامع استکهلم آتش زد که با موج محکومیت گسترده بین المللی روبرو شد و دستگاه قضایی و دولت عراق در سایه تاکید مقامات و شخصیت های سیاسی و دینی و اقشار مختلف مردم، خواهان استرداد او به عراق برای محاکمه شدند.

این نخستین بار نیست که کشور سوئد در لوای آزادی بیان، این بازی سیاسی را علیه مسلمانان ادامه داده و در اقدامی هنجارشکنانه و نژادپرستانه به فرد یا گروهی مجوز رسمی آتش زدن قرآن داده‌ است.

سال گذشته نیز این حرکت هنجارشکنانه و غیرانسانی در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم تکرار شد.

بهمن ماه سال گذشته نیز «راسموس پالودان» یک شهروند تندرو و اسلام ستیز سوئدی – دانمارکی در اقدامی موهن، یک نسخه از قرآن را در مقابل ساختمان سفارت ترکیه در پایتخت سوئد آتش زد که او هم مانند قرآن‌سوزی اخیر، برای این اقدام زشت و موهن خود از مقامات سوئد مجوز گرفته بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا