آخرین خبرها

۲ ایستگاه شتاب‌نگاری برخط زلزله در حرای قشم افتتاح شد

بخشدار بخش حرای شهرستان قشم از راه‌اندازی ۲ ایستگاه شتاب‌نگاری برخط زلزله به منظور بهبود طراحی سازه‌ها و افزایش سرعت عمل در مدیریت بحران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس ، وحید جابری در آیین بهره‌برداری از دو ایستگاه شتاب‌نگاری بر خط در بخش حرای قشم اظهار داشت: اطلاعات این دستگاه‌ها زیربنای طراحی هر نوع سازه و تاسیسات است.

وی افزود: پیش از این مهندسان اطلاعات لازم را از شهر قشم دریافت می‌کردند که با این افتتاحیه و ارائه اطلاعات محلی زمین‌‌ساختی بخش حرا برای مهندسان طراح بناها، تاب‌آوری ساختمان‌ها در برابر زلزله افزایش خواهد یافت.

بخشدار بخش حرا شهرستان قشم تصریح کرد: این دستگاه همچنین با تعیین دقیق و سریع کانون زلزله، سرعت عمل در مدیریت بحران و اعزام نیروهای امدادی به محلی که ممکن است بیشترین آسیب را دیده باشد، تقویت می‌کند.

جابری ادامه داد: دستگاه شتاب‌نگار همچنین از قابلیت پاسخ سریع و هشدار سریع زلزله برخودار بوده و قادر است با راه‌اندازی این ویژگی‌ها بسته به فاصله موقعیت مکانی زمین لرزه، از چند ثانیه قبل از وقوع زمین لرزه با تعیین موقعیت و بزرگی، هشدار لازم را ارسال کند.

وی اضافه کرد: این هشدار برای قطع شریان‌های حیاتی چون گاز، آب و برق که می‌تواند در صورت زلزله آسیب‌ها را تشدید کند بسیار مؤثر است.

بخشدار بخش حرا شهرستان قشم گفت: در صورت تامین مالی امکان راه‌اندازی این 2 ویژگی مهم نیز فراهم خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا