آخرین خبرهااجتماعی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با دانشگاه علم و فرهنگ

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با دانشگاه علم و فرهنگ در راستای اجرایی شدن همکاری این سازمان با سازمان جهاد دانشگاهی کشور به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، تفاهم‌نامه مذکور از سوی حمیدرضا مؤمنی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سید سعید هاشمی، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ، باهدف توسعه سرمایه‌های فکری و تقویت پیوندهای علمی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی در سطوح ملی و بین‌المللی و به‌طور خاص توسعه پایدار صنعت گردشگری منطقه آزاد قشم عصر امروز شنبه 15 شهریورماه امضا شد.

دستیابی به هدف “جهان انسانی” و “انسان جهانی” و تقویت پیوندهای علمی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی در سطوح ملی و بین‌المللی از اهداف اصلی این تفاهم‌نامه بوده که نگاه تخصصی به ارتقا و گسترش علوم مربوط به صنعت گردشگری در جزیره به‌ویژه در سطوح جهانی دارد.

همکاری و مشارکت در زمینه طرح‌های پژوهشی مورد توافق در قالب پایان‌نامه و رساله‌های دکترا، تدوین، طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی تخصصی گردشگری، تربیت و بازآموزی راهنمایان تخصصی بومی و محلی و همکاری در طراحی و پیاده‌سازی استانداردهای اقامتگاه‌های بومگردی در منطقه آزاد قشم بر اساس معیارهای بین‌المللی بخشی از مفاد مندرج در این تفاهم‌نامه می‌باشد.

از دیگر موضوعات مطرح‌شده در تفاهم‌نامه مذکور می‌توان به همکاری و مشارکت در ایجاد دفاتر و شعب استارتاپ‌های دانش‌بنیان در بخش گردشگری، مشارکت در برگزاری سخنرانی‌ها و نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی تخصصی در حوزه داخلی و بین‌المللی، توسعه منابع انسانی در قالب طرح‌های پژوهشی موردتوافق و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، برنامه‌ریزی تدوین، ترجمه و تألیف کتاب و … اشاره کرد.

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با دانشگاه علم و فرهنگ در 6 ماده تنظیم و توسط حمیدرضا مؤمنی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، عابدین سعادت‌فر، منتخب هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، سید سعید هاشمی، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ و همچنین مرتضی شیخ‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به‌عنوان دستگاه نظارت عصر امروز در محل دفتر تهران سازمان منطقه آزاد قشم به امضا رسید.

گفتنی است در این جلسه حمیدرضا مؤمنی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علی یدقار، مشاور عالی مدیر عامل، مرتضی شیخ‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، فرشته سلجوقی، مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم، دکتر سید سعید هاشمی، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ، پروانه پرچکانی معاون بین‌الملل، محمود هاشمی مدیرعامل استارتاپ DPL دانشگاه علم و فرهنگ و محمدسعید موسایی باغستانی، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا