آخرین خبرهااجتماعیاخبار مهم

گشت ارشاد کرونایی در قشم ایجاد می‌شود

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا قشم از ایجاد گشت‌های ارشاد کرونایی و تدوین طرح‌های ویژه سواحل، پارک‌ها و بنادر برای تقویت حساسیت‌ها در جامعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس ، علیرضا نصری در نشست ستاد مدیریت کرونا این شهرستان اظهار داشت: گسترش فرهنگ‌سازی و تاکید بر رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیازمند ایجاد بسیج همگانی است.

وی افزود: نباید اجازه داد شرایط کرونایی در جامعه عادی انگاری شود و احساس بی‌اعتنایی نسبت به خطرات ویروس شکل بگیرد.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت کرونا قشم تصریح کرد: ادارت موظف به رعایت نکات بهداشتی، ارائه گزارش میزان اثربخشی و عدم ارائه خدمات به مراجعان فاقد ماسک هستند.

نصری ادامه داد: طرح‌های ویژه سواحل، پارک‌ها و بنادر در جزیره قشم باید تدوین شود و دستگاه‌ها خدمات الکترونیکی خود را گسترش دهند.

وی اضافه کرد: فاصله اجتماعی به دلیل مشکلات مالی شناورهای مسافری بری حذف شده اما سایر نکات نظیر گندزدایی مستمر و استفاده از ماسک با جدیت رصد و عملیاتی شود.

رئیس ستاد مدیریت کرونا قشم گفت: همچنین باید بیلبوردهای شهری و فضای مجازی در راستای فرهنگ‌سازی بکارگیری شوند و نظارت بر صنوف، پمپ بنزین‌ها، بانک‌ها و اماکن مستعد ایجاد تجمع تشدید بشود.

نصری عنوان کرد: «گشت‌های ارشادی» با مشارکت میراث فرهنگی، شبکه بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان باید تشکیل و با آگاه‌سازی، راهنمایی و ارشاد مردم، حساسیت‌ جامعه را تقویت کند.

وی خاطرنشان کرد: گندزدایی اماکن و حمل و نقل عمومی مورد تاکید ویژه است چرا که تاکسی‌ها در صورت غفلت از شیوه‌نامه‌ها می‌توانند به نقطه آغازی برای شیوع کرونا تبدیل شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا