اجتماعی

امدادگران هلال احمر قشم بمباران بیمارستان معمدانی غزه را محکوم کردند

 امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و جوانان عضو جمعیت هلال احمر قشم در کنار آب های فیروزه ای خلیج فارس امروز (چهارشنبه) انزجار خود را از بمباران بیمارستان معمدانی در غزه، توسط رژیم کودک‌کش اسرائیل اعلام و خواستار پایان دادن به خشونت ها از سوی صهیونیست ها بر علیه غیر نظامیان فلسطینی بر اساس حقوق بین ‌المللی بشردوستانه شدند.

 به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، این گروه از نیروهای امدادی بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس با محکوم کردن حملات برنامه ریزی شده نیروهای رژیم صهیونیستی به امدادگران، وسایل نقلیه امدادرسان حمل مجروحان در نواز غزه اعلام کردند: طبق حقوق بین المللی بشردوستانه در مخاصمات مسلحانه، حمله و خشونت علیه تاسیسات، کارکنان و وسایل حمل و نقل درمانی مشخص شده با نشان رسمی هلال احمر و صلیب سرخ ممنوع است.

آنان اظهار کردند: اعمال خشونت و کشته و مجروح شدن افراد بی دفاع و شهروندان غیرنظامی فلسطینی در حوادث اخیر ۱۲ روز گذشته نوار غزه مایه تاسف است.

این گروه از نیروهای داوطلب امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان مرزی قشم بیان داشتند، طبق اطلاعات دریافتی از گروه های امدادرسان مستقر در غزه، مسدود کردن راه های ارسال غذا و دارو، حملات مکرر به امدادگران، مراکز درمانی و آمبولانس های ارجاع بیماران در این شهر و ممانعت از خروج بیماران از گذرگاه رفح برای مداوای موثر دشواری هایی را ایجاد کرده است که این مساله منجر به کشته شدن بسیاری از کودکان و زنان بی دفاع در غزه شده است.

آنان تصریح کردند: حقوق بین المللی بشردوستانه، حمله به تاسیسات، کارکنان درمانی و نیز وسایل حمل و نقل درمانی را که در حال انجام وظایف صرفا درمانی و امدادرسانی هستند را به شدت منع می کند و باید بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز ارایه دهنده کمک های اولیه، آزمایشگاه ها، بانک های خون، فروشگاه های وسایل و تجهیزات پزشکی و داروخانه ها از عواقب درگیری های مسلحانه در امان باشند و وقفه ای در عملکرد آنها برای خدمات رسانی به بیماران و مصدومان پیش نیاید.

به گفته این نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر قشم براساس کنوانسیون های ژنو مصوب ۱۲ اگوست ۱۹۴۲ میلادی، پروتکل های الحاقی که برای زمان جنگ و حمایت خاص از حقوق بشردوستانه افراد جنگ زده و نیروهای مسلح و حتی دشمن وضع شده است، رژیم صهیونیستی باید اجازه دهد تا خدمات امدادی، کمک های دارویی و غذایی و محموله های کمک های بشردوستانه به مردم غزه رسانده شود.

جنایات صهیونیست ها در غزه در حالی وارد دوازدهمین روز خود شده که شب گذشته – ۲۵ مهر- یک نمونه دیگر از حقوق بشر صهیونیستی با بمباران وحشیانه بیمارستان المعمدانی غزه و به خاک و خون کشیده شدن مجروحان بستری و مردم پناه برده به آنجا دوباره به نمایش درآمد؛ جنایتی که کشورهای غربی همچون آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان با تمام توان از رژیم صهیونیستی حمایت کردند.

حمله به بیمارستان المعمدانی غزه که بیش از ۵۰۰ نفر را به مسلخ مرگ برد، حتی صدای حامیان جنایتکاران صهیونیست از این توحش سران تل آویو را درآورد و سران برخی از کشورهای غربی در واکنش به این اقدام اشک تمساح ریختند.

صهیونیست ها در جنایات خود با استناد به تلمود که در آن نوشته شده «غیر یهودی هرچند که صالح و نیکوکار باشد را باید کشت»، اقدام به جنایت در سرزمین غصب شده فلسطین و دیگر نقاط جهان می کنند تا از این طریق خوی ضدانسانی خود را به اثبات برسانند.

همیشه در طول تاریخ کشورهای در حال جنگ به حداقل های قوانین بین المللی از جمله مصون بودن بیمارستان ها و مراکز درمانی از حمله، پایبند بودند اما رژیم اسراییل به هیچ قانونی پایبند نیست و در پی واکنش جامعه جامعه جهانی می خواهد مسوولیت این حمله را از خود سلب کند.

شمار شهدای فلسطینی بنابر اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تا این ساعت (صبح چهارشنبه)، سه هزار و ۲۰۰ نفر و شمار مجروحان نیز به حدود ۱۱ هزار نفر رسیده است که اکثر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا