اخبار بانوان

امیدی برای بانوان در دولت تدبیر

تدبیر دولت دوازدهم در بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی و استفاده از ظرفیت این نیروهای پرتوان در بخش های مختلف، نقطه عطفی در پیشبرد اهداف سیاسی و اجتماعی کشور بود. تدبیری که جامعه زنان کشور را امیدوار کرد تا برای حضور فعال در عرصه‌های گوناگون وارد عمل شوند و فعالیت بیشتری را برای اثبات توانمندی‌های خود نشان دهند.

تدبیر دولت دوازدهم در بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی و استفاده از ظرفیت این نیروهای پرتوان در بخش های مختلف، نقطه عطفی در پیشبرد اهداف سیاسی و اجتماعی کشور بود. تدبیری که جامعه زنان کشور را امیدوار کرد تا برای حضور فعال در عرصه‌های گوناگون وارد عمل شوند و فعالیت بیشتری را برای اثبات توانمندی‌های خود نشان دهند.
۲۶ فروردین ماه امسال با حکم معاون اول رییس جمهور سه عضو جدید هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شدند.
طی این حکم معاون اول رئیس جمهور، آقایان عبدالجواد کمالی و محمدعلی کریمی را به عنوان اعضای موظف و خانم پروین فرشچی را به عنوان عضو غیرموظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی قشم به مدت سه سال منصوب کردند.
“ب مثل بانو” ضمن عرض تبریک به آقایان عبدالجواد کمالی و محمدعلی کریمی، خدمت دکتر پروین فرشچی و تمامی بانوان ایران زمین تبریک ویژه ای دارد به مناسبت حضور یک بانو برای اولین بار در تاریخ عضویت هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم و از این رویداد به عنوان یک اقدام بی بدیل از سوی دولت تدبیر و امید در عرصه حضور بانوان در پست های مدیریتی، قدردانی می کند، احکامی که در دولت یازدهم و دوازدهم کم دیده نشده و هر بار موجی از احساس امنیت و اطمینان به جامعه بانوان کشور تزریق کرده است.
پروین فرشچی متولد ۱۳۳۹ ساکن تهران می‌باشد که تحصیلات متوسطه خود را در رشته علوم طبیعی در مشهد به اتمام رسانده و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌های علوم جانور شناسی در مقطع کارشناسی، در جانورشناسی با تخصص در بیولوژی دریا در مقطع کارشناسی ارشد، مدیریت مناطق ساحلی با ارائه پایان‌نامه «مشکلات آلودگی نفتی در اقیانوس هند و اثراتش بر موجودات دریایی در مقطع دکترا و «مطالعات اقتصادی-اجتماعی نواحی ساحلی بمبئی» در مقطع فوق دکترا در کشور هند، به پایان رسانده است.
وی همچنین عضویت در جوامع و انجمن های تخصصی از جمله عضو دائمی و بورسیه جامعه اکولوژی هند و عضو دائمی انجمن شیلات هند، عضو جامعه متخصصین فنی Fishery هند، عضو جامعه علوم محیط زیست ایران و عضو مرکز تحقیقات محیط زیست و انرژی، ایران در کارنامه فعالیتش به چشم می‌خورد.
پروین فرشچی نیز دارای نشان افتخار بین‌المللی بانوان موفق دنیا (ABI)در سال ۱۹۹۹ و دارای دیپلم افتخار «راه‌های گفت‌گو و ثبات اقتصادی منطقه خزر» در نشست اقتصاد بین‌المللی مسکو در سال ۲۰۰۱ می‌باشد.
از مقاطع تجربیات شغلی ایشان می‌توان به مشاور ارشد محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، رییس مرکز منطقه‌ای مدیریت نواحی ساحلی یکپارچه، مشاور برنامه عمل استراتژیک و مدیر پروژه و همکاریهای منطقه‌ای محیط زیست دریای خزر و مشاور عالی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد در مسائل محیط زیست دریای خزر از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، اشاره کرد.
پروین فرشچی در حال حاضر به عنوان معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور مشغول به فعالیت می باشد. نگاهی به رزومه علمی و کاری این بانوی توانمند و انتصاب ایشان به عنوان عضو غیر موظف سازمان منطقه آزاد قشم انگیزه ای برای جامعه بانوان جزیره قشم در جهت تلاش برای دستیابی به مدارج بالای تحصیلی و شغلی خواهد بود و امیدواریم این حضور، آغازی برای همکاری بیشتر با بانوان توانمند و ارائه راهکارهای تخصصی و کارآمد برای رفع معضلات پیش روی بانوان در جزیره قشم باشد.
معصومه مشار/ساحل قشم

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا