گردشگری

تردد افزون بر 9 میلیون گردشگر از طریق بنادر قشم

مدیر حمل و نقل ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم از تردد افزون بر 9 میلیون گردشگر در سال گذشته از طریق بنادر جزیره جهانی قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، پژمان بهرامی با بیان این مطلب در نشست معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد و مدیران زیر مجموعه این معاونت با خبرنگاران که در سالن مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد، اظهار داشت: 9 میلیون و 364 هزار و 280 گردشگر سال گذشته از طریق بنادر شهید ذاکری و لافت در جزیره قشم و بنادر شهید حقانی و پل در بندرعباس موفق به تردد در جزیره جهانی قشم شدند.
وی با اعلام اینکه در این بازه زمانی شش میلیون و 998 هزار و 144 گردشگر با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی از مسیر بنادر لافت و پل در جزیره قشم تردد داشتند، افزود: سه میلیون و 366 هزار و 136 گردشگر از مسیر بنادر شهید ذاکری قشم و شهید حقانی بندرعباس در جزیره زیبای قشم تردد داشتند.
به گفته مدیر حمل و نقل ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم، سال گذشته آمار جا بجایی خودروی گردشگرانی که با وسایل شخصی و عمومی از طریق بنادر پل و لافت در جزیره قشم تردد داشتند به یک میلیون و 794 هزار و 536 دستگاه رسید.
وی همچنین اعلام کرد: برای رفاه حال قشموندان لاین ویژه تردد در بندر شهید ذاکری شهر قشم ایجاد شده و در بنادر لافت و پل هم در زمان پیک شرایط آسان تردد ایجاد شده بود اما لاین ویژه در این دو بندر در دستور کار قراردارد تا قشموندان همیشه از این لاین برای تردد استفاده نمایند.
جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس و بزرگترین جزیره غیر مستقل جهان در جنوب ایران واقع شده است و علاقمندان سفر به این جزیره جهانی رویایی می‌توانند از سه مسیر دریایی، زمینی و هوایی به سرزمین آب و افتاب سفر کنند.
بیشترین حجم ورود و خروج مسافران جزیره قشم به بنادر لافت و پل مربوط می‌شود که با تلاش شبانه روزی نیروهای مستقر در این دو بندر گردشگران می‌توانند در طول ساعات شبانه روز با وسایل نقلیه شخصی و عمومی با استفاده از شناورهای لندینگ کرافت وارد جزیره قشم شوند و یا این جزیره را به مقصد دیار خود ترک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا