آخرین خبرها

بزرگداشت روز شهرداری ها در قشم

آیین بزرگداشت 14 تیر روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور اعضای شورای اسلامی شهر قشم، سرهنگ امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، شهردار و مجموعه کارکنان شهرداری قشم در سالن اجتماعات این شهرداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم به نقل از روابط عمومی شهرداری قشم، دکتر میرداد میردادی شهردار قشم در آیین گرامیداشت روز شهرداری ها و دهیاری ها در سالن غدیر شهرداری قشم اظهار داشت: شهرداری عهده دار خدمات رسانی به شهروندان از بدو تولد تا وفات است.
وی افزود: حجم بالای وظایف و خدمات شهرداری ها، کار کردن در این مجموعه ها را سخت کرده و کارکنان شهرداری ها با عشق به شهر و شهروندان است که می توانند این مسیر دشوار را با موفقیت طی کنند.
شهردار قشم تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم در این دوره توانستند از طریق تفاهم و همدلی چالش ها و اختلافات 32 ساله با سازمان منطقه آزاد قشم را حل کنند و مسیر هم افزایی برای ارتقای خدمات به قشموندان هموار شود.
میردادی ادامه داد: تفاهم نامه دیگری در حوزه فاضلاب شهری به امضا رسید که از مجرای آن معضل فاضلاب شهری تا حد زیادی گره گشایی شده است.
وی اضافه کرد: شهرداری قشم در زمان آغاز فعالیت دوره ششم شورای اسلامی با حدود 20 میلیارد تومان کسری بودجه مواجه بود که با تلاش شبانه روزی شورا و شهرداری امروز به رشد بودجه چند برابری و رونق خدمات رسانی چندوجهی دست یافته ایم.
شهردار قشم گفت: ثبت بافت فرسوده شهر قشم در سامانه ملی، صدور رایگان پروانه ساختمانی در این محدوده و فراهم آمدن شرایط بهره مندی از تسهیلات ملی برای کارآمدسازی این بافت از دیگر اقدامات شاخص شهرداری در سال های اخیر به شمار می رود.
میردادی بیان کرد: شهرداری قشم با تشکیل خزانه داری به شفافیت و انضباط مالی مطلوبی دست یافته و احداث پایانه مسافربری غدیر در راستای ارتقای سطح خدمات به مسافران و تقویت منابع درآمد پایدار شهرداری از دیگر اقدامات شاخص است.
وی عنوان کرد: کارخانه آسفالت با سهم 20 درصدی شهرداری قشم در دو سال اخیر احیا شده و ماشین آلات شهرداری با حمایت و همراهی شورای شهر به لحاظ کمی با افزایشی 2 برابری به 30 دستگاه رسید.
شهردار قشم احداث رستوران سنتی و مشارکت با شهرداری میناب در سنگ‌شکن میناب با توجه به مرغوبیت بالای مصالح میناب را از دیگر برنامه های تقویت منابع درآمد پایدار شهرداری قشم برشمرد و گفت: در این دوره منابع درآمدی شهرداری با کاهش وابستگی به ارزش افزوده از سه درصد به 23 درصد افزایش یافته است.
میردادی اظهار داشت: شهرداری قشم نخستین و تنها شهرداری کشور است که موفق به ثبت عملکرد بودجه ای با 37 درصد جاری و 63 درصد عمرانی شده و این افتخاری برای قشم و هرمزگان محسوب می شود.
وی افزود: کسب رتبه های برتر در حوزه عملکرد، بازرسی و حسابرسی از افتخارات شهرداری قشم و ثمره اتحاد و همدلی شورا توام با همراهی شهروندان است.
شهردار قشم ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم نیز در همین دوره موفق به کسب رتبه اول منطقه جنوب شرق کشور شد.
حبیب بازماندگان قشمی رئیس شورای اسلامی شهر قشم نیز اظهار داشت: شهرداری به عنوان بازوی اجرایی شورای شهر باید امسال با همتی مضاعف تمام پروژه های سیاستگذاری شده شورای شهر را به سرانجام برسد چرا که عمر خدمتی رو به پایان است.
وی افزود: شورای شهر قشم توازن ارائه خدمات و تامین امکانات در نقاط مختلف شهر را به عنوان یک سیاست کلی مد نظر داشته و پروژه های مختلف فعال و انجام شده در اقصی نقاط شهر گویای این مهم می باشد.
دکتر احمد شب تاریانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر قشم نیز گفت: تحول محقق شده در حوزه تامین تجهیزات و ماشین آلات شهرداری همچنان باید متناسب با نیازمندی واحدهای تابعه بویژه واحد خدمات شهری تداوم یابد.
سرهنگ حجت امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم خاطرنشان کرد: بر پایه ارزیابی های انجام شده مردم از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر قشم رضایت و خدمات ارائه شده برای شهروندان کاملا محسوس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا