بین الملل

روسیه، چین، سریلانکا و کشورهای حوزه خلیج فارس مشتری محصولات شیلاتی جزیره

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: روسیه، چین، سریلانکا و کشورهای حوزه‌ خلیج فارس از مشتریان پر و پا قرص محصولات شیلاتی جزیره قشم هستند.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، مریم نوری بالانجی با اعلام این مطب، اظهار داشت: محصولات شیلاتی در منطقه آزاد قشم توسط سرمایه‌گذاران بخشی خصوصی در 10 مزرعه پرورش میگو و 3 قفس دریایی مربوط به ماهی در قفس تولید می‌شود.
وی گفت: سال گذشته دو هزار و 590 تُن میگو و ماهی در 13 واحد شیلاتی این منطقه برداشت شد که دو هزار و 180 تُن آن مربوط به میگو و 310 تُن باقیمانده هم مربوط به ماهی در قفس بود.
مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم، تصریح کرد: سیاست کلی سازمان منطقه آزاد قشم، پرورش میگو با روش متراکم و فوق متراکم است و به دلیل موقعیت جغرافیایی قشم، این سازمان علاوه بر موضوعات شیلاتی و کشاورزی، از سرمایه‌گذاری در تمام موضوعات صنایع دریا پایه حمایت می‌کند.
شایان ذکر است؛ جزیره قشم در جنوب ایران قرار گرفتن در بهترین موقعیت آب‌های خلیج فارس و حضور سرمایه‌گذاران مختلف ایرانی و خارجی، امکان بهره‌مندی از بیشترین حوز‌ه‌های صنایع دریا پایه از جمله صنایع شیلاتی، شناورسازی، بانکرینگ، گردشگری دریایی، کشتی سازی، آبزی پروری، ترانزیت و حمل و نقل دریایی، صیادی، بیوتکنولوژی دریایی، کشتی رانی و موارد دیگر را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا