اقتصادی

معرفی فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم به مقام های دیپلماتیک بنگلادش و سریلانکا

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه‌‌گذاری و توسعه قشم گفت: فرصت های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی موجود در منطقه آزاد قشم با هدف افزایش تعاملات و توسعه دیپلماسی اقتصادی برای وزیر کشاورزی کشور سریلانکا و سفیر جمهوری مردمی بنگلادش تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، یاسر سلیمانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: ماهیندا آمارا ویرا، وزیر کشاورزی کشور سریلانکا به همراه هیات تجاری از این کشور با حضور در غرفه منطقه آزاد قشم در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 با فرصت های سرمایه گذاری کشاورزی و شیلاتی موجود در این منطقه آشنا شدند.

وی ادامه داد: وزیر کشاورزی کشور سریلانکا و هیات تجاری همراه در ادامه جهت انعقاد تفاهنامه با سازمان منطقه آزاد قشم با هدف افزایش تعاملات اقتصادی و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در جزیره قشم ابراز تمایل کردند.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم؛ در ادامه نیز منجورول کریم خان چودری، سفیر جمهوری مردمی بنگلادش و خانم جولیا معین، رایزن درجه یک بازرگانی کشور بنگلادش در غرفه منطقه آزاد قشم در نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کردند.

سیلمانی تصریح کرد: فرصت های سرمایه‌گذاری جزیره جهانی قشم جهت تقویت تعاملات اقتصادی دولتی و بخش خصوصی با قشم برای سفیر و رایزن بازرگانی کشور بنگلادش تشریح شد.

وی ادامه داد: در پایان نیز سفیر جمهوری مردمی بنگلادش از رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم جهت حضور در هفته فرهنگی بنگلادش به صورت رسمی دعوت به عمل آورد.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری با حضور منطقه آزاد قشم در این رویدادها تجربه موفقی است که می تواند برای اثربخشی بیشتر جهت توسعه تعاملات و دیپلماسی اقتصادی در دستورکار قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا