آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشده

قرارگاه مرکزی رزمایش «کمک مؤمنانه» در قشم آغاز به کار کرد

امام جمعه قشم، از ایجاد قرارگاه مرکزی رزمایش «کمک مؤمنانه» با هدف انسجام، هم‌فکری، هماهنگی و هم‌افزایی ظرفیت‌ها در مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس، شامگاه امروز قرارگاه مرکزی رزمایش بزرگ «کمک مؤمنانه» به فرماندهی حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم تشکیل شد.

امام جمعه شهرستان قشم در این نشست اظهار داشت: مردم، خیران و مسؤولان ایران اسلامی در مدیریت و مقابله با ویروس منحوس کرونا، شجاعت، عزت، شرافت و فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی را به منصه ظهور و بروز گذاشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تارم افزود: این در حالی است که مدعیان ترقی و پیشرفت از جمله آمریکا به غارت اقلام بهداشتی سایر کشورها روی آورده‌اند. حجت‌الاسلام والمسلمین تارم حجت‌الاسلام والمسلمین تارم افزود: این در حالی است که مدعیان ترقی و پیشرفت از جمله آمریکا به غارت اقلام بهداشتی سایر کشورها روی آورده‌اند.

وی تصریح کرد: هدف از تشکیل قرارگاه مرکزی رزمایش «کمک مونانه» در وهله نخست حراست از مردمی بودن کار و پس از آن ایجاد وحدت، انسجام، هم‌فکری،هماهنگی و هم‌افزایی با تجمیع تمامی ظرفیت‌های است.

وحدت فرماندهی در اجرای رزمایش یک اصل است

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم نیز گفت: اجرای کارآمد طرح فاصله‌گذاری هوشمند نیازمند همراهی مردم، رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از تجمعات انسانی در راستای پایان بخشی به حیات کووید-۱۹ است.

وی افزود: بخشداران در اسرع وقت برای تحقق اهداف قرارگاه مرکزی رزمایش کمک مؤمنانه مکاتبات لازم را با شوراها انجام دهند.

فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت مؤسسه‌های خیریه، خاطرنشان کرد: اجرای این رزمایش از مجرای وحدت فرماندهی یک اصل اساسی است و باید از هرگونه عملکرد جزیره‌ای پرهیز شود.

رضا صفایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم نیز گفت: امدادرسانی به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و خانواده‌های افراد زندانی باید از اولویت‌های رزمایش باشد.

وی عنوان کرد: تمامی مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی در سطح شهرستان تجمیع و بر اساس نیازسنجی، اولویت‌بندی و مطابق با نظر اهداءکننده توزیع خواهد شد که دادستانی نظارت بر آن را عهده‌دار می‌شود.

«پایگاه‌های بسیج» و «مساجد» بزرگترین ظرفیت در اجرای رزمایش

محمد سالاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز ابراز داشت: گستردگی پایگاه‌های بسیج و مساجد بزرگترین ظرفیتی است که در راستای جذب مشارکت‌های مردمی، شناسایی افراد نیازمند و توزیع عادلانه اقلام می‌توان از آن بهره گرفت.

شمار آسیب‌ دیدگان اقتصادی کرونایی در قشم به ۳۰ هزار نفر می‌رسد

مرتضی شیخ‌زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز بیان کرد: ارزیابی‌ها بیانگر ان است که حدود ۳۰ هزار نفر در جزیره قشم باید از برکات این رزمایش بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: بنابر دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تمامی مدیران این سازمان باید ۱۰ میلیون ریال از حقوق این ماه خود را به عنوان اقدام اولیه به رزمایش کمک مومنانه تخصیص دهند.

تکمیل بانک اطلاعاتی ۵۶۰۰ خانوار نیازمند

غلامرضا غلامی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) قشم نیز گفت: علاوه بر جامعه مددجویی شهرستان قشم که شامل حدود پنج هزار خانوار است، بانک اطلاعاتی ۶۰۰ خانوار آسیب دیده از آثار اقتصادی کروناویروس تهیه شده که در اختیار قرارگاه مرکزی رزمایش قرار می‌گیرد.

وی ابراز داشت: حفظ کرامت انسانی افراد باید همچون گذشته سرلوحه کار باشد تا شأن خانواده‌های نیازمند ذره‌ای دچار خدشه نشود.

اسماعیل کیانی رئیس بهزیستی شهرستان قشم نیز تاکید کرد: «پوشینه» و «شیر خشک» از مهمترین اقلام مورد نیاز مددجویان این سازمان است که انتظار می‌رود در تهیه‌ اقلام ضروری رزمایش مورد توجه قرار بگیرد.

«همراهی و همدلی» بزرگترین درس کرونا

حسین مرادی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم نیز عنوان کرد: اینکه با همراهی و همدلی می‌توان  دستاوردهای بزرگی را جهت دستیابی به اهداف کلان داشت، از مهمترین و بزرگترین درس‌های کووید-۱۹ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا