آخرین خبرها

بازدید مشاور رییس جمهوری از کارخانه مدکندآلوی قشم

مشاور رییس جمهوری از خط تولید و تعمیر انواع شناورهای فایبرگلاس، آلومینیومی و فولادی در کارخانه شناورسازی مدکندآلوی قشم بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مرتضی بانک و هیات همراه  چهارشنبه در بازدید از این کارخانه از به کارگیری نیروهای بومی و اشتغالزایی در راستای کمک به تولید ملی و ارتقای سطح کیفی و کمی صنعت کشتی‌سازی در منطقه ابراز خرسندی کرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در این بازدید ساخت ده‌ها فروند انواع شناور را در این کارخانه غرورانگیز خواند و با تقدیر از تلاش‌های مجموعه فعالان این مجموعه تولیدی، نقش آنان را در رونق اقتصادی و خودکفایی کشور و جزیره قشم ستود.

شرکت تعاونی شناورسازی مدکندآلوی قشم با هدف تولید و تعمیر انواع شناورهای فایبرگلاس، آلومینیومی و فولادی در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد.

این کارخانه در زمینی به مساحت پنج هکتار، در منطقه کندآلوی جزیره قشم ساخته شد و با اشتغالزایی ۲۰۰ نیروی کارمستقیم و ۵۰۰ نیروی کارغیرمستقیم ظرفیت ساخت ۱۰۰ فروند شناور زیر ۳۰ تُن را در سال داراست.

این کارخانه تاکنون چهار شناور ۱۵۸ نفره الماس، ۲۱ فروند شناور آذرخش و ٤٠٠ فروند شناور فایبرگلاس مسافری و تفریحی  را در منطقه آزاد قشم تولید کرده است.

بانک صبح امروز برای شرکت بازدید از طرح‌های نفتی، عمرانی و تولیدی وارد منطقه آزاد قشم شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا