علمی پژوهشی

نقش آفرینی دانش آموزان به عنوان سفیران جدید جزیره جهانی قشم / 16 دانش آموز برتر قشم در المپیادهای منطقه تجلیل شدند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دانش آموزان به عنوان سفیران جدید جزیره جهانی قشم با هدف گسترش آگاهی فرهنگ و تمدن خلیج فارس و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های جزیره، نقش آفرینی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری خبرقشم، ادریس راموز همزمان با روز ملی خلیج فارس و در حاشیه حضور در سومین نمایشگاه مهارت های من در محل نمایشگاه های بین المللی قشم، اظهار کرد: رویکرد مهارت آموزی و افزایش توانمندی دانش آموزان جزیره قشم و پیوند آن با صنعت و بازار یکی اولویت های سازمان منطقه آزاد قشم است که امیدوار هستیم در آینده با توسعه دیپلماسی دانش آموزی شاهد پیشرفت های بیشتری در این حوزه باشیم.
وی ادامه داد: در حوزه های فرهنگی، هنری و فناوری اتفاق های خوبی توسط دانش آموزان جزیره قشم رقم خورده است و با ادامه این مسیر و با برگزاری کارگاه های آموزشی و رویدادهای جدید در آینده، شاهد معرفی توانمندی ها و ظرفیت های موجود در سطح ملی باشیم.
به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم؛ در راستای سیاست ها و اهداف پیش بینی شده و همسو با ظرفیت ها و توانمندی های احصا شده توسط سازمان منطقه آزاد قشم، با تعامل سایر دستگاه های فرهنگی و آموزشی، جزیره قشم به عنوان جزیره نوآور و خلاقیت معرفی شده است.
راموز با بیان اینکه معرفی جزیره جهانی قشم به عنوان جزیره نوجوان، با همکاری آموزش و پرورش، با هدف توسعه آموزش مهارت ها و افزایش توانمندی دانش آموزان و نوجوانان جزیره قشم نیز به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار قرار دارد، افزود: در سومین دوره نمایشگاه «مهارت های من» نیز به دنبال ارائه فرصت ها و روایت جزیره جهانی قشم و گسترش مفهوم مکتب فرهنگی و هنری خلیج فارس با استفاده از توان دانش آموزان جزیره هستیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: جزیره جهانی قشم از سال ها قبل به واسطه دانش بومی، هنر و فرهنگ غنی ساکنان آن همواره جایگاه تمدن سازی در منطقه داشته است.
براساس این گزارش، همزمان با روز ملی خلیج فارس و در حاشیه سومین نمایشگاه مهارت های من، از 16 دانش آموز حائز رتبه های برتر منطقه ای در المپیاد شایستگی محور و جمعی از آموزگاران هنرستان های شهر قشم تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا